Bol voert atletiekploeg van 23 atleten aan voor WK indoor Glasgow
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg voor de WK indoor in Glasgow (1-3 maart) bestaat uit 23 atleten. Dertien atleten komen uit op individuele nummers, de overige tien maken deel uit van de estafetteploegen op de 4x400 meter. Blikvanger is uiteraard Femke Bol, die zondag bij de NK indoor in Apeldoorn haar wereldrecord op de 400 meter aanscherpte tot 49,24 seconden. Zij is de topfavoriete voor het goud op dat nummer.
Lieke Klaver is ook kandidate voor een medaille. Zij liep op de NK indoor in het kielzog van Bol naar een tijd van 50,10 en is daarmee op dit moment de op een na snelste vrouw van de wereld op de 400 meter. Jessica Schilder voert de wereldranglijst aan bij het kogelstoten en Nadine Visser mag zich rekenen tot de favorieten op de 60 meter horden.
Voor Ryan Clarke (800 meter) en Robin van Riel (1500 meter) geldt volgens de Atletiekunie nog wel een voorbehoud. Zij moeten hopen dat hun plaats op de wereldranglijst hoog genoeg is.
N'ketia Seedo komt in Glasgow uit op de 60 meter, Maayke Tjin A-Lim is de tweede Nederlandse op de 60 meter horden. Jorinde van Klinken doet ook mee bij het kogelstoten en Sofie Dokter werkt de vijfkamp af. Bij de mannen is Job Geerds de troef op de 60 meter horden, is Menno Vloon actief bij het polsstokhoogspringen en Sven Jansons is geselecteerd voor de zevenkamp.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
13 uur geleden