Bol voert atletiekploeg van 23 atleten aan voor WK indoor Glasgow
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg voor de WK indoor in Glasgow (1-3 maart) bestaat uit 23 atleten. Dertien atleten komen uit op individuele nummers, de overige tien maken deel uit van de estafetteploegen op de 4x400 meter. Blikvanger is uiteraard Femke Bol, die zondag bij de NK indoor in Apeldoorn haar wereldrecord op de 400 meter aanscherpte tot 49,24 seconden. Zij is de topfavoriete voor het goud op dat nummer.
Lieke Klaver is ook kandidate voor een medaille. Zij liep op de NK indoor in het kielzog van Bol naar een tijd van 50,10 en is daarmee op dit moment de op een na snelste vrouw van de wereld op de 400 meter. Jessica Schilder voert de wereldranglijst aan bij het kogelstoten en Nadine Visser mag zich rekenen tot de favorieten op de 60 meter horden.
Voor Ryan Clarke (800 meter) en Robin van Riel (1500 meter) geldt volgens de Atletiekunie nog wel een voorbehoud. Zij moeten hopen dat hun plaats op de wereldranglijst hoog genoeg is.
N'ketia Seedo komt in Glasgow uit op de 60 meter, Maayke Tjin A-Lim is de tweede Nederlandse op de 60 meter horden. Jorinde van Klinken doet ook mee bij het kogelstoten en Sofie Dokter werkt de vijfkamp af. Bij de mannen is Job Geerds de troef op de 60 meter horden, is Menno Vloon actief bij het polsstokhoogspringen en Sven Jansons is geselecteerd voor de zevenkamp.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
7 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
27 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
3 uur geleden