Bol verreweg als rapste naar finale 400 meter
APELDOORN (ANP) - Femke Bol heeft op de NK indooratletiek in het Omnisport van Apeldoorn haar klasse getoond op de 400 meter. De Amersfoortse atlete die dit seizoen het Nederlands record drie keer verbeterde en met 50,66 de op twee na snelste vrouw van de wereld van dit jaar is op deze afstand, plaatste zich met overmacht voor de finale met een tijd van 51,97.
Lieke Klaver, de regerend kampioene, was een dikke seconde langzamer in de series en plaatste zich met 53,02 eveneens voor de eindstrijd op zondag. Lisanne de Witte, houdster van het Nederlands record in de buitenlucht, meldde ze af voor de titelstrijd met een hamstringblessure. Ze wil geen risico nemen met het oog op de komende EK indoor in Polen, van 5 tot en met 7 maart.
Bij de mannen voegden Tony van Diepen en Nout Wardenburg zich bij de atleten die onder de limiet doken op de 400 meter voor de EK indoor. Van Diepen won zijn serie in 46,73, ruim onder de vereiste 47,20. Wardenburg noteerde 46,76.
Liemarvin Bonevacia plaatste zich met 46,39 als snelste voor de finale. Ook Ramsey Angela (46,48) en Jochem Dobber (46,60) strijden zondag om de titel. Dit drietal had zich eerder deze winter al geplaatst voor de EK indoor, waardoor er nu vijf atleten zijn die zich hebben gekwalificeerd voor de Europese titelstrijd. Voor slechts drie atleten is een ticket beschikbaar. De finale op zondag zal uitmaken welke drie het worden.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
10 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden