Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol verreweg als rapste naar finale 400 meter

Bol verreweg als rapste naar finale 400 meter

APELDOORN (ANP) - Femke Bol heeft op de NK indooratletiek in het Omnisport van Apeldoorn haar klasse getoond op de 400 meter. De Amersfoortse atlete die dit seizoen het Nederlands record drie keer verbeterde en met 50,66 de op twee na snelste vrouw van de wereld van dit jaar is op deze afstand, plaatste zich met overmacht voor de finale met een tijd van 51,97.

Lieke Klaver, de regerend kampioene, was een dikke seconde langzamer in de series en plaatste zich met 53,02 eveneens voor de eindstrijd op zondag. Lisanne de Witte, houdster van het Nederlands record in de buitenlucht, meldde ze af voor de titelstrijd met een hamstringblessure. Ze wil geen risico nemen met het oog op de komende EK indoor in Polen, van 5 tot en met 7 maart.

Bij de mannen voegden Tony van Diepen en Nout Wardenburg zich bij de atleten die onder de limiet doken op de 400 meter voor de EK indoor. Van Diepen won zijn serie in 46,73, ruim onder de vereiste 47,20. Wardenburg noteerde 46,76.

Liemarvin Bonevacia plaatste zich met 46,39 als snelste voor de finale. Ook Ramsey Angela (46,48) en Jochem Dobber (46,60) strijden zondag om de titel. Dit drietal had zich eerder deze winter al geplaatst voor de EK indoor, waardoor er nu vijf atleten zijn die zich hebben gekwalificeerd voor de Europese titelstrijd. Voor slechts drie atleten is een ticket beschikbaar. De finale op zondag zal uitmaken welke drie het worden.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

7 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

10 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

10 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

11 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

11 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

12 uur geleden