Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol verovert zilver op 400 meter horden bij WK atletiek

Bol verovert zilver op 400 meter horden bij WK atletiek

EUGENE (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene de zilveren medaille behaald op de 400 meter horden. Ze is de eerste Nederlandse ooit met een WK-plak op dit onderdeel. Vorig jaar behaalde de 22-jarige Amersfoortse atlete brons op de Olympische Spelen in Tokio.

Bol slaagde er in de finale niet in de grote favoriete Sydney McLaughlin te verslaan. De eveneens 22-jarige Amerikaanse olympisch kampioene zegevierde in stadion Hayward Field in een wereldrecord van 50,68. Ze is de eerste vrouw ooit onder de 51 seconden. Bol kon daar niet aan tippen. Zij finishte in 52,27 en dat was net boven haar Europees record van 52,03.

De Amerikaanse Dalilah Muhammad rende naar het brons in 53,13.

Bol won dit jaar wel al haar wedstrijden op Europese bodem. De Nederlandse atlete is inmiddels zo goed op het hordenummer, dat ze in Europa nog amper tegenstand heeft. Gemiddeld was haar voorsprong 1,5 seconde op de nummer 2.

Toch gold ze in Eugene niet als de favoriete voor het goud, want dat was McLaughlin. Zij liep haar races dit jaar alleen in de VS en maakte grote indruk op de Amerikaanse kampioenschappen met een wereldrecord van 51,41. Daar dook ze in de WK-finale in Eugene nog eens ruim onder.

Bol deed er in de finale alles aan om McLaughlin bij te houden, maar er was geen beginnen aan. De Amerikaanse raasde over het tartan en passeerde 1,59 seconde eerder dan Bol de finishlijn. De Nederlandse kon op het laatste stuk naar de meet nog wel Muhammad van zich af houden. Deze Amerikaanse zat in de finale van de Spelen in Tokio nog voor haar en pakte toen het zilver.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

4 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

5 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

6 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

6 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

7 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

7 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

8 uur geleden