Bol sticht verwarring en helpt estafetteteam net niet aan plak
TOKIO (ANP) - Atlete Femke Bol zorgde voor de nodige verwarring op de tweede dag van het atletiektoernooi bij de Olympische Spelen in Tokio. In de ochtend, nadat ze zich op overtuigende wijze had geplaatst voor de halve finales van de 400 meter horden, was ze nog vrij stellig in haar mededeling dat ze in de avond niet zou starten in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette.
Een half uur voor de race kwam eindelijk de opstelling van de Nederlandse ploeg naar buiten en stond toch de naam van Bol prominent genoemd als derde loopster. Vooral dankzij haar inbreng won het Oranje-kwartet bijna een medaille op het nieuwe olympische onderdeel.
"Ik ga niet zeggen dat ik loop als ik het nog niet weet en deze morgen wist ik het gewoon nog niet", verklaarde Bol na de finale. "Ik twijfelde wel al een beetje, maar daar heb ik alleen mijn coach bij betrokken. Na de race op de 400 meter horden voelde ik me nog zo goed en heb ik overlegd met hem. Ik durfde het risico te nemen omdat we kans hadden op een medaille. De rest van het team kreeg het pas vanmiddag te horen."
Recordhouder
Bol nam de plek in van Lisanne de Witte, die vrijdag in de series had gelopen. De 21-jarige Amersfoortse liet zien dat zij een van de snelste vrouwen ter wereld is op de 400 meter. De Europees kampioene indoor én Nederlands recordhouder liep een razendsnelle ronde, waarin ze van de vierde plaats oprukte naar de eerste plaats bij de wissel met slotloper Ramsey Angela. De 21-jarige belofte leek het Oranje-kwartet aan een olympische medaille te helpen, maar hij zag in de laatste meters nog drie man voor hem finishen en kwam als vierde over de finish, 0,14 seconde verwijderd van brons en 0,15 seconde van zilver.
"Ik zag Ramsey strijden en dat hebben we allemaal gedaan. Je denkt al gauw; had ik maar ietsje harder gelopen, dan hadden we een medaille gehaald. Maar zo is het niet. Het lag niet aan Ramsey en ook niet aan mij. Het is het team waarmee je het doet."
Bol komt maandagavond weer in actie, dan in de halve finales van de 400 meter horden.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
2 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
6 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
6 uur geleden