Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol sticht verwarring en helpt estafetteteam net niet aan plak

Bol sticht verwarring en helpt estafetteteam net niet aan plak

TOKIO (ANP) - Atlete Femke Bol zorgde voor de nodige verwarring op de tweede dag van het atletiektoernooi bij de Olympische Spelen in Tokio. In de ochtend, nadat ze zich op overtuigende wijze had geplaatst voor de halve finales van de 400 meter horden, was ze nog vrij stellig in haar mededeling dat ze in de avond niet zou starten in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette.

Een half uur voor de race kwam eindelijk de opstelling van de Nederlandse ploeg naar buiten en stond toch de naam van Bol prominent genoemd als derde loopster. Vooral dankzij haar inbreng won het Oranje-kwartet bijna een medaille op het nieuwe olympische onderdeel.

"Ik ga niet zeggen dat ik loop als ik het nog niet weet en deze morgen wist ik het gewoon nog niet", verklaarde Bol na de finale. "Ik twijfelde wel al een beetje, maar daar heb ik alleen mijn coach bij betrokken. Na de race op de 400 meter horden voelde ik me nog zo goed en heb ik overlegd met hem. Ik durfde het risico te nemen omdat we kans hadden op een medaille. De rest van het team kreeg het pas vanmiddag te horen."

Recordhouder

Bol nam de plek in van Lisanne de Witte, die vrijdag in de series had gelopen. De 21-jarige Amersfoortse liet zien dat zij een van de snelste vrouwen ter wereld is op de 400 meter. De Europees kampioene indoor én Nederlands recordhouder liep een razendsnelle ronde, waarin ze van de vierde plaats oprukte naar de eerste plaats bij de wissel met slotloper Ramsey Angela. De 21-jarige belofte leek het Oranje-kwartet aan een olympische medaille te helpen, maar hij zag in de laatste meters nog drie man voor hem finishen en kwam als vierde over de finish, 0,14 seconde verwijderd van brons en 0,15 seconde van zilver.

"Ik zag Ramsey strijden en dat hebben we allemaal gedaan. Je denkt al gauw; had ik maar ietsje harder gelopen, dan hadden we een medaille gehaald. Maar zo is het niet. Het lag niet aan Ramsey en ook niet aan mij. Het is het team waarmee je het doet."

Bol komt maandagavond weer in actie, dan in de halve finales van de 400 meter horden.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

4 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

8 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

19 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden