Bol soepel naar halve finales 400 horden op WK atletiek
EUGENE (ANP) - Atlete Femke Bol heeft zich moeiteloos geplaatst voor de halve finales van de 400 meter horden bij de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene. De winnares van olympisch brons vorig jaar op de Spelen van Tokio won in stadion Hayward Field haar serie in een tijd van 53,90 en daarmee was ze de snelste van alle deelnemers in het veld. De halve finales zijn woensdag (plaatselijke tijd).
De 22-jarige Bol is dit jaar ongeslagen op de 400 meter horden en is kanshebber op een medaille. Kort voordat ze afreisde naar de mondiale titelstrijd in de Verenigde Staten zegevierde ze nog overtuigend in de Diamond League van Stockholm in 52,27. Met die tijd staat ze tweede op de wereldranglijst van dit jaar.
De atlete die tot nog toe sneller was, is de Amerikaanse Sydney McLaughlin, die vorig jaar naar het goud liep in Tokio. Zij liep in aanloop naar de WK tijdens de Amerikaanse kampioenschappen een wereldrecord van 51,41. In Eugene won zij ook met gemak haar serie in 53,95 en plaatste zich voor de halve finales. De Amerikaanse titelverdediger Dalilah Muhammad, in Tokio de winnares van olympisch zilver, bereikte de halve finales met 54,45.
"Ik liep in baan 8, dan zie je niemand voor je en kun je lekker je eigen race lopen en de baan een beetje voelen", zei Bol kort na de finish. "Het was de bedoeling tot de achtste horde hard te lopen en dan de laatste twee horden rustig aan te doen, maar ik voelde me goed en begon na horde zeven al wat in te houden. Ik zag ook niemand toen ik naar links keek. Lekker om zo te beginnen."
Bol had niet gekeken naar haar grote concurrente McLaughlin. "Nee, dat laat ik aan mijn coach over. Ik wil me vooral op mijn eigen races focussen. Ik weet hoe goed zij is en hoe groot haar talent is. Ik vind het heel leuk om straks in de finale tegen haar en Dalilah te lopen."
Bol hoopt in die finale haar beste race ooit te lopen. "Een wereldrecord lopen is makkelijker gezegd dan gedaan. Sydney heeft het op 51,41 gezet en dat is superhard. Mijn beste tijd is 52,03, ik hoop dat ik in de finale in de 51 kan lopen. Maar ik ben er nu nog niet mee bezig. We gaan het straks meemaken in de finale, eerst komen nog de halve finales."
De Amersfoortse had genoten van de ambiance in stadion Hayward Field, dat goed gevuld is. Bol is nog steeds niet gewend aan volle tribunes, omdat ze haar internationale doorbraak had in 2020, toen er vanwege corona geen publiek was. "Het is gaaf. Atletiek leeft hier enorm en ik voel me bevoorrecht dat ik deel uitmaak van de favorieten die voor zulk enthousiast publiek lopen."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
2 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden