Bol snelt overtuigend naar finale 400 meter bij WK indoor
GLASGOW (ANP) - Femke Bol maakt vooralsnog haar favorietenrol op de WK indooratletiek in Glasgow met verve waar. Ze plaatste zich met groot gemak voor de finale van de 400 meter op zaterdag (22.00 uur Nederlandse tijd). De houdster van het wereldrecord snelde naar de winst in haar heat van de halve finales in een tijd van 50,66 seconden.
Bol treft zaterdag in de finale haar vriendin en trainingspartner Lieke Klaver, die de eerste halve finale won. Bol en Klaver hadden zich vrijdag in de ochtend al met succes door de series gewerkt.
Bol geldt als de torenhoge favoriet voor de wereldtitel. De 24-jarige atlete uit Amersfoort liep dit jaar als enige vrouw onder de vijftig seconden, drie keer zelfs. Op de NK in Apeldoorn scherpte ze haar wereldrecord met twee honderdsten aan tot 49,24 seconden.
Holmes
Ze moest in de halve finale afrekenen met Alexis Holmes. Die Amerikaanse leidde vorig jaar op de WK in Boedapest de bizarre val in van Bol in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Toen Bol in de laatste meters merkte dat Holmes bijna langszij kwam, sloeg de verzuring toe en zakte ze door haar benen.
In de Emirates Arena van Glasgow was er geen sprake van gevaar van Holmes. Bol liep vanuit baan 5 in de eerste ronde naar de koppositie en hield die met gemak vast tot aan de finish. Holmes arriveerde als tweede in 50,99.
Aangename afleiding
"Prima, door naar de finale. Het zag er vast makkelijk uit en zo wil ik het graag laten lijken", sprak Bol na haar race. "Het is altijd lastig, zo'n halve finale. Je wilt sparen, maar moet ook doorlopen. Dat is gelukt. Morgen wil ik gewoon een goede race lopen, samen met Lieke hopelijk. We zullen zien wat dat brengt."
De Sportvrouw van het Jaar ziet de WK indoor vooral als een aangename afleiding in de voorbereiding op het zomerseizoen. Het grote doel ligt op de Olympische Spelen in Parijs, waar ze gaat voor goud op haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden. Op dat nummer veroverde ze vorige zomer op de WK in Boedapest de wereldtitel.
Prijs die ontbreekt
De wereldtitel op de 400 meter indoor is een prijs die nog ontbreekt op haar erelijst. Ze won twee jaar geleden op de WK indoor in Belgrado het zilver op de afstand. De wereldkampioene van toen, Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's, ontbreekt in Glasgow.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
23 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
1 dag geleden