Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol snelt overtuigend naar finale 400 meter bij WK indoor

Bol snelt overtuigend naar finale 400 meter bij WK indoor

GLASGOW (ANP) - Femke Bol maakt vooralsnog haar favorietenrol op de WK indooratletiek in Glasgow met verve waar. Ze plaatste zich met groot gemak voor de finale van de 400 meter op zaterdag (22.00 uur Nederlandse tijd). De houdster van het wereldrecord snelde naar de winst in haar heat van de halve finales in een tijd van 50,66 seconden.

Bol treft zaterdag in de finale haar vriendin en trainingspartner Lieke Klaver, die de eerste halve finale won. Bol en Klaver hadden zich vrijdag in de ochtend al met succes door de series gewerkt.

Bol geldt als de torenhoge favoriet voor de wereldtitel. De 24-jarige atlete uit Amersfoort liep dit jaar als enige vrouw onder de vijftig seconden, drie keer zelfs. Op de NK in Apeldoorn scherpte ze haar wereldrecord met twee honderdsten aan tot 49,24 seconden.

Holmes

Ze moest in de halve finale afrekenen met Alexis Holmes. Die Amerikaanse leidde vorig jaar op de WK in Boedapest de bizarre val in van Bol in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Toen Bol in de laatste meters merkte dat Holmes bijna langszij kwam, sloeg de verzuring toe en zakte ze door haar benen.

In de Emirates Arena van Glasgow was er geen sprake van gevaar van Holmes. Bol liep vanuit baan 5 in de eerste ronde naar de koppositie en hield die met gemak vast tot aan de finish. Holmes arriveerde als tweede in 50,99.

Aangename afleiding

"Prima, door naar de finale. Het zag er vast makkelijk uit en zo wil ik het graag laten lijken", sprak Bol na haar race. "Het is altijd lastig, zo'n halve finale. Je wilt sparen, maar moet ook doorlopen. Dat is gelukt. Morgen wil ik gewoon een goede race lopen, samen met Lieke hopelijk. We zullen zien wat dat brengt."

De Sportvrouw van het Jaar ziet de WK indoor vooral als een aangename afleiding in de voorbereiding op het zomerseizoen. Het grote doel ligt op de Olympische Spelen in Parijs, waar ze gaat voor goud op haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden. Op dat nummer veroverde ze vorige zomer op de WK in Boedapest de wereldtitel.

Prijs die ontbreekt

De wereldtitel op de 400 meter indoor is een prijs die nog ontbreekt op haar erelijst. Ze won twee jaar geleden op de WK indoor in Belgrado het zilver op de afstand. De wereldkampioene van toen, Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's, ontbreekt in Glasgow.

Meer uit Sport

Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

3 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

3 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

7 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

9 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden