Bol snelt overtuigend naar finale 400 meter bij WK indoor
GLASGOW (ANP) - Femke Bol maakt vooralsnog haar favorietenrol op de WK indooratletiek in Glasgow met verve waar. Ze plaatste zich met groot gemak voor de finale van de 400 meter op zaterdag (22.00 uur Nederlandse tijd). De houdster van het wereldrecord snelde naar de winst in haar heat van de halve finales in een tijd van 50,66 seconden.
Bol treft zaterdag in de finale haar vriendin en trainingspartner Lieke Klaver, die de eerste halve finale won. Bol en Klaver hadden zich vrijdag in de ochtend al met succes door de series gewerkt.
Bol geldt als de torenhoge favoriet voor de wereldtitel. De 24-jarige atlete uit Amersfoort liep dit jaar als enige vrouw onder de vijftig seconden, drie keer zelfs. Op de NK in Apeldoorn scherpte ze haar wereldrecord met twee honderdsten aan tot 49,24 seconden.
Holmes
Ze moest in de halve finale afrekenen met Alexis Holmes. Die Amerikaanse leidde vorig jaar op de WK in Boedapest de bizarre val in van Bol in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Toen Bol in de laatste meters merkte dat Holmes bijna langszij kwam, sloeg de verzuring toe en zakte ze door haar benen.
In de Emirates Arena van Glasgow was er geen sprake van gevaar van Holmes. Bol liep vanuit baan 5 in de eerste ronde naar de koppositie en hield die met gemak vast tot aan de finish. Holmes arriveerde als tweede in 50,99.
Aangename afleiding
"Prima, door naar de finale. Het zag er vast makkelijk uit en zo wil ik het graag laten lijken", sprak Bol na haar race. "Het is altijd lastig, zo'n halve finale. Je wilt sparen, maar moet ook doorlopen. Dat is gelukt. Morgen wil ik gewoon een goede race lopen, samen met Lieke hopelijk. We zullen zien wat dat brengt."
De Sportvrouw van het Jaar ziet de WK indoor vooral als een aangename afleiding in de voorbereiding op het zomerseizoen. Het grote doel ligt op de Olympische Spelen in Parijs, waar ze gaat voor goud op haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden. Op dat nummer veroverde ze vorige zomer op de WK in Boedapest de wereldtitel.
Prijs die ontbreekt
De wereldtitel op de 400 meter indoor is een prijs die nog ontbreekt op haar erelijst. Ze won twee jaar geleden op de WK indoor in Belgrado het zilver op de afstand. De wereldkampioene van toen, Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's, ontbreekt in Glasgow.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
12 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
20 uur geleden