Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio
TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
"Liefst wil je ook nog sparen in de halve finales, maar ik was er klaar voor om volle bak te gaan als het moest, want ik wist niet precies wat ik van Dalilah (Muhammad) moest verwachten", zei een zelfverzekerde Bol kort na afloop van haar race. "Ik voelde me sterk, ik ben ook sterk vanaf horde zes. Ik had het geluk dat ik mijn race kon afstemmen op Dalilah omdat ze in de baan boven me liep. Toen ik haar passeerde, kon ik ontspannen hard doorlopen."
De 25-jarige Bol won op de openingsdag van het toernooi zilver met het estafetteteam op de 4x400 meter gemengde estafette. Dat was al haar vijfde medaille op een mondiale titelstrijd. Ze won eerder twee keer goud op de WK van 2023 in Boedapest (400 meter horden en 4x400 meter vrouwen) en twee keer zilver op de WK van 2022 in Eugene (400 meter horden en 4x400 meter gemengd).
Favoriet voor goud
Bol is de torenhoge favoriet voor het goud, omdat olympisch kampioene en wereldrecordhoudster Sydney McLaughlin-Levrone het onderdeel in Tokio overslaat en zich richt op de 400 meter. De Amersfoortse is dit jaar ongeslagen op de 400 meter horden. Ze won alle races waar ze aan de start kwam. In de prestigieuze Diamond League heeft ze inmiddels dertig overwinningen op rij geboekt.
De Amersfoortse zei verder dat ze klaar is voor haar volgende machtsgreep op vrijdag. "Ik heb voor deze week alles al gepland, ook het plan voor de finale. Het was vanavond lekker heet, vrijdag is het koeler, dus daar ga ik me nu op voorbereiden. Het doel is om in de finale mijn beste race van het jaar te lopen en het goud te winnen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.
29 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geleden