Bol prijst atletiekhal Istanbul: er ligt een geweldige baan
ISTANBUL (ANP) - Femke Bol denkt dat het goed komt deze dagen in Istanbul. Veel meer wilde ze niet zeggen over haar verwachtingen voor de EK indoor in de Turkse stad. "Het stadion heeft wel een geweldige baan", zei de Amersfoortse tegen de verzamelde internationale pers in de Ataköy Arena. Bol wil haar Europese titels prolongeren, die ze twee jaar geleden op de 400 meter en de 4x400 meter in Torun behaalde.
Bol was een van de vier uitverkoren atleten die was uitgenodigd voor de speciale bijeenkomst om het toernooi in te luiden. Haar wereldrecord van 49,26 op de 400 meter indoor heeft grote indruk gemaakt in de atletiekwereld. Ze liep ruim 3 tienden af van de 41 jaar oude recordtijd van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova. "Ik geloofde wel dat het mogelijk was, maar dacht zelf aan 49,50 en deze tijd had ik zeker niet verwacht. Het was geweldig."
Ze benadrukte nogmaals dat een switch naar de 400 meter vlak niet aan de orde is. "Nee, ik hou nog te veel van mijn horden."
Bij de persbijeenkomst zat ook de Turkse sprinter Kayhan Özer. Hij verloor bij de verwoestende aardbevingen in zijn land een goede vriend. Zijn familie vluchtte Adana uit, bang om terug te keren naar de stad waar volgens Özer driehonderd mensen omkwamen en 25 gebouwen instortten. In de eerste week na de ramp trainde Özer niet en hij was ook niet van plan aan de EK indoor mee te doen, maar hij bedacht zich al snel. "Na de tweede week zei ik tegen mezelf: oké, ik ga rennen voor het land, rennen voor vrienden en nu voel ik me beter."
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden