Bol prijst atletiekhal Istanbul: er ligt een geweldige baan
ISTANBUL (ANP) - Femke Bol denkt dat het goed komt deze dagen in Istanbul. Veel meer wilde ze niet zeggen over haar verwachtingen voor de EK indoor in de Turkse stad. "Het stadion heeft wel een geweldige baan", zei de Amersfoortse tegen de verzamelde internationale pers in de Ataköy Arena. Bol wil haar Europese titels prolongeren, die ze twee jaar geleden op de 400 meter en de 4x400 meter in Torun behaalde.
Bol was een van de vier uitverkoren atleten die was uitgenodigd voor de speciale bijeenkomst om het toernooi in te luiden. Haar wereldrecord van 49,26 op de 400 meter indoor heeft grote indruk gemaakt in de atletiekwereld. Ze liep ruim 3 tienden af van de 41 jaar oude recordtijd van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova. "Ik geloofde wel dat het mogelijk was, maar dacht zelf aan 49,50 en deze tijd had ik zeker niet verwacht. Het was geweldig."
Ze benadrukte nogmaals dat een switch naar de 400 meter vlak niet aan de orde is. "Nee, ik hou nog te veel van mijn horden."
Bij de persbijeenkomst zat ook de Turkse sprinter Kayhan Özer. Hij verloor bij de verwoestende aardbevingen in zijn land een goede vriend. Zijn familie vluchtte Adana uit, bang om terug te keren naar de stad waar volgens Özer driehonderd mensen omkwamen en 25 gebouwen instortten. In de eerste week na de ramp trainde Özer niet en hij was ook niet van plan aan de EK indoor mee te doen, maar hij bedacht zich al snel. "Na de tweede week zei ik tegen mezelf: oké, ik ga rennen voor het land, rennen voor vrienden en nu voel ik me beter."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
9 uur geleden