Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol prijst atletiekhal Istanbul: er ligt een geweldige baan

Bol prijst atletiekhal Istanbul: er ligt een geweldige baan

ISTANBUL (ANP) - Femke Bol denkt dat het goed komt deze dagen in Istanbul. Veel meer wilde ze niet zeggen over haar verwachtingen voor de EK indoor in de Turkse stad. "Het stadion heeft wel een geweldige baan", zei de Amersfoortse tegen de verzamelde internationale pers in de Ataköy Arena. Bol wil haar Europese titels prolongeren, die ze twee jaar geleden op de 400 meter en de 4x400 meter in Torun behaalde.

Bol was een van de vier uitverkoren atleten die was uitgenodigd voor de speciale bijeenkomst om het toernooi in te luiden. Haar wereldrecord van 49,26 op de 400 meter indoor heeft grote indruk gemaakt in de atletiekwereld. Ze liep ruim 3 tienden af van de 41 jaar oude recordtijd van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova. "Ik geloofde wel dat het mogelijk was, maar dacht zelf aan 49,50 en deze tijd had ik zeker niet verwacht. Het was geweldig."

Ze benadrukte nogmaals dat een switch naar de 400 meter vlak niet aan de orde is. "Nee, ik hou nog te veel van mijn horden."

Bij de persbijeenkomst zat ook de Turkse sprinter Kayhan Özer. Hij verloor bij de verwoestende aardbevingen in zijn land een goede vriend. Zijn familie vluchtte Adana uit, bang om terug te keren naar de stad waar volgens Özer driehonderd mensen omkwamen en 25 gebouwen instortten. In de eerste week na de ramp trainde Özer niet en hij was ook niet van plan aan de EK indoor mee te doen, maar hij bedacht zich al snel. "Na de tweede week zei ik tegen mezelf: oké, ik ga rennen voor het land, rennen voor vrienden en nu voel ik me beter."

Meer uit Sport

Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

5 minuten geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

4 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

7 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

22 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden