Bol pakt bij WK indoor zilver op 400 meter achter Miller-Uibo
BELGRADO (ANP) - Femke Bol heeft bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado zilver gepakt op de 400 meter. De 22-jarige atlete moest in de finale alleen olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's voor zich dulden. Die won in 50,31 seconden, Bol werd tweede in 50,57. Het brons was voor Stephenie-Ann McPherson uit Jamaica in 50,79.
Lieke Klaver eindigde als zesde. Ze liep 52,67.
Bol haalde de tweede Nederlandse medaille op deze WK indoor binnen. Vrijdag won Jessica Schilder brons bij het kogelstoten.
Miller-Uibo nam vanuit baan 6 na de eerste ronde de koppositie. De 27-jarige atlete had een kleine voorsprong na 200 meter en gaf die ook niet meer uit handen. Bol, gestart in baan 4, kwam in de laatste meters nog redelijk in de buurt, maar moest ook zorgen dat ze McPherson voorbleef voor de tweede plaats.
Bol, die vorig jaar op de Spelen van Tokio olympisch brons veroverde op de 400 meter horden, ging naar de WK in Belgrado met de snelste tijd van het seizoen op de 400 meter. Op de NK in februari had ze 50,30 gelopen. Miller-Uibo bleef daar in de WK-finale één honderdste van een seconde boven. De atlete uit de Bahama's is de tweevoudig olympisch kampioene op deze afstand.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
1 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
5 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
5 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
6 uur geleden