Bol pakt bij WK indoor zilver op 400 meter achter Miller-Uibo
BELGRADO (ANP) - Femke Bol heeft bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado zilver gepakt op de 400 meter. De 22-jarige atlete moest in de finale alleen olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's voor zich dulden. Die won in 50,31 seconden, Bol werd tweede in 50,57. Het brons was voor Stephenie-Ann McPherson uit Jamaica in 50,79.
Lieke Klaver eindigde als zesde. Ze liep 52,67.
Bol haalde de tweede Nederlandse medaille op deze WK indoor binnen. Vrijdag won Jessica Schilder brons bij het kogelstoten.
Miller-Uibo nam vanuit baan 6 na de eerste ronde de koppositie. De 27-jarige atlete had een kleine voorsprong na 200 meter en gaf die ook niet meer uit handen. Bol, gestart in baan 4, kwam in de laatste meters nog redelijk in de buurt, maar moest ook zorgen dat ze McPherson voorbleef voor de tweede plaats.
Bol, die vorig jaar op de Spelen van Tokio olympisch brons veroverde op de 400 meter horden, ging naar de WK in Belgrado met de snelste tijd van het seizoen op de 400 meter. Op de NK in februari had ze 50,30 gelopen. Miller-Uibo bleef daar in de WK-finale één honderdste van een seconde boven. De atlete uit de Bahama's is de tweevoudig olympisch kampioene op deze afstand.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
17 uur geleden