Bol oppermachtig naar finale 400 meter horden op WK atletiek
EUGENE (ANP) - Atlete Femke Bol heeft opnieuw grote indruk gemaakt op de 400 meter horden. De winnares van olympisch brons vorig jaar op de Spelen van Tokio won op de WK atletiek in Eugene met ogenschijnlijk speels gemak haar heat in de halve finales en plaatste zich overtuigend voor de finale op vrijdagnacht (Nederlandse tijd). Bol liep in stadion Hayward Field een tijd van 52,84 en bleef haar concurrentes ruim voor.
De 22-jarige atlete uit Amersfoort is dit jaar nog ongeslagen op de 400 meter horden en kanshebber op een medaille. Kort voordat ze afreisde naar de titelstrijd in de VS zegevierde ze nog overtuigend in de Diamond League van Stockholm in een tijd van 52,27, waarmee ze de tweede plaats inneemt op de wereldranglijst. Haar grote concurrente is de even oude Amerikaanse Sydney McLaughlin, die vorig jaar naar het goud liep in Tokio en in aanloop naar de WK het wereldrecord aanscherpte naar 51,41.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
27 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
17 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
17 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geleden