Bol opent indoorseizoen met overtuigende zege op 500 meter
BOSTON (ANP) - Atlete Femke Bol heeft haar eerste indoorwedstrijd van het seizoen met grote overtuiging gewonnen. In de Grand Prix van Boston was de drievoudige Europees kampioene in 1.05,63 de snelste op de 500 meter, een incourante afstand die Bol niet vaak loopt. De 22-jarige Nederlandse scherpte het officieuze wereldrecord van de Russische Olesya Krasnomovets (1.06,31) flink aan.
Aan de wedstrijd deden verder twee Jamaicanen en Lisanne de Witte mee. De Witte werd vierde in 1.09,87. Nummer 2 Leah Anderson moest bijna 3 seconden toegeven op Bol.
Bol mikt op nieuw succes bij de komende EK indoor in Istanbul (2-5 maart). Daar wil ze haar Europese titel op de 400 meter van Torun 2021 prolongeren. Vorig jaar won de Amersfoortse op de EK outdoor in München de unieke dubbel 400 meter en 400 meter horden. Ze voegde er een derde gouden plak aan toe met de estafetteploeg op de 4x400 meter.
N'Ketia Seedo liep in Gent onder de EK-limiet op de 60 meter, die is vastgesteld op 7,24. De 7,21 van de geboren Utrechtse was na het bekijken van de finishfoto net niet genoeg voor de overwinning.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden