Bol op shortlist verkiezing Europees atlete van het jaar
LAUSANNE (ANP) - Femke Bol maakt opnieuw kans om tot Europees atlete van het jaar te worden gekozen. De Amersfoortse staat op de shortlist van drie voor de verkiezing van de Europese atletiekfederatie op 26 oktober in Skopje (Noord-Macedonië). Sifan Hassan, die op de lijst van tien genomineerden stond, is afgevallen. De Oekraïense Jaroslava Majoetsjich (olympisch kampioene hoogspringen) en de Britse Keely Hodgkinson (olympisch kampioene 800 meter) zijn de overgebleven concurrentes in de verkiezing.
Bol is de afgelopen twee jaar tot beste Europese atlete gekozen en kan de eerste vrouw worden die de eretitel drie keer ten deel valt. Ze grossierde dit jaar in prijzen en records. Ze won twee gouden medailles op de WK indoor in Glasgow (400 meter en 4x400 meter) en ook twee keer goud op de EK outdoor in Rome (400 meter horden en 4x400 meter). Op de Spelen van Parijs veroverde ze drie olympische plakken: goud op de 4x400 meter gemengd, zilver op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden. Ze verbeterde het wereldrecord op de 400 meter indoor (49,17) en het Europees record op de 400 meter horden (50,95). Bol eindigde het seizoen met de winst van de Diamond League.
De drie finalisten in de verkiezing bij de mannen zijn de Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis, de Noorse middenlangeafstandloper Jakob Ingebrigtsen en de Griekse verspringer Miltiadis Tentoglou.
Niels Laros staat op de shortlist bij de talenten. De 19-jarige Oosterhouter eindigde als zesde in de olympische finale van de 1500 meter in een Europees juniorenrecord (onder 20) van 3.29,54. Ook verbeterde hij het wereldrecord op de 1000 meter bij de junioren tot 2.14,37.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
21 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden