Bol naar indoortitel 400 meter in opnieuw een Nederlands record
APELDOORN (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij de NK indooratletiek haar favorietenrol met verve waargemaakt. De Amersfoortse won in het Omnisport van Apeldoorn met groot machtsvertoon de titel op 400 meter. Haar winnende tijd van 50,64 was opnieuw een Nederlands record.
Het was al de vierde keer dat de 20-jarige Bol deze winter het record verbeterde. Ze begon dit seizoen met 50,96 in Wenen en liep toen het 23 jaar oude record van Ester Goossens, dat op 51,82 stond, uit de boeken. Daarna volgden recordtijden van 50,81 en 50,66. Met 50,64 is ze de op twee na snelste vrouw van de wereld dit jaar op deze afstand.
Bol onttroonde Lieke Klaver als indoorkampioene. Maar haar 22-jarige vriendin liep wel naar het zilver in een dik persoonlijk record van 51,21. Het brons was voor Marit Dopheide met 53,17.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
15 uur geleden