Bol moet Cavendish aan record etappezeges Tour de France helpen
ASTANA (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish krijgt tijdens zijn jacht op zijn 35e etappezege in de Tour de France steun van onder anderen Cees Bol. Beide renners zijn opgenomen in de selectie van Astana voor de Franse rittenkoers, die komende zaterdag van start gaat in Florence.
De 39-jarige Cavendish, die bezig is aan zijn laatste jaar als profrenner, deelt op dit moment het recordaantal ritzeges (34) met wielerlegende Eddy Merckx.
Cavendish leek vorig jaar zijn laatste Tour de France te hebben gereden. De Brit was een paar keer dicht bij een 35e zege, maar moest na een val in de achtste etappe met een gebroken sleutelbeen opgeven. Hij verlengde begin oktober zijn contract bij Astana met een jaar.
Bol reed vier keer eerder de Tour de France. Vorig jaar eindigde hij in de slotetappe als vijfde. Naast Cavendish en Bol werden ook de Deen Michael Mørkøv, de Kazachen Aleksej Loetsenko en Jevgeni Fedorov, de Colombiaan Harold Tejada en de Italianen Davide Ballerini en Michele Gazzoli geselecteerd voor de Ronde van Frankrijk.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
12 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden