Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol moet Cavendish aan record etappezeges Tour de France helpen

Bol moet Cavendish aan record etappezeges Tour de France helpen

ASTANA (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish krijgt tijdens zijn jacht op zijn 35e etappezege in de Tour de France steun van onder anderen Cees Bol. Beide renners zijn opgenomen in de selectie van Astana voor de Franse rittenkoers, die komende zaterdag van start gaat in Florence.

De 39-jarige Cavendish, die bezig is aan zijn laatste jaar als profrenner, deelt op dit moment het recordaantal ritzeges (34) met wielerlegende Eddy Merckx.

Cavendish leek vorig jaar zijn laatste Tour de France te hebben gereden. De Brit was een paar keer dicht bij een 35e zege, maar moest na een val in de achtste etappe met een gebroken sleutelbeen opgeven. Hij verlengde begin oktober zijn contract bij Astana met een jaar.

Bol reed vier keer eerder de Tour de France. Vorig jaar eindigde hij in de slotetappe als vijfde. Naast Cavendish en Bol werden ook de Deen Michael Mørkøv, de Kazachen Aleksej Loetsenko en Jevgeni Fedorov, de Colombiaan Harold Tejada en de Italianen Davide Ballerini en Michele Gazzoli geselecteerd voor de Ronde van Frankrijk.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

2 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

2 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

4 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

4 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

5 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

7 uur geleden
Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

21 uur geleden