Bol moeiteloos naar finale 400 meter horden
TOKIO (ANP) - Femke Bol kan zich opmaken voor haar eerste olympische finale. De 21-jarige atlete plaatste zich op de Olympische Spelen van Tokio overtuigend voor de finale van de 400 meter horden. Ze won haar heat van de halve finales in 53,91. De laatste meters kon ze rustig uitbollen.
De Amerikaanse wereldrecordhoudster Sydney McLaughlin was in de stromende regen met een tijd van 53,03 de snelste. De strijd om de medailles op dit onderdeel is woensdag.
Bol heeft met grote passen de wereldtop bestormd. De Amersfoortse brak vorig jaar door op de 400 meter horden en won alle races waar ze aan de start kwam. Ook dit jaar is ze nog ongeslagen.
Succesreeks
Dit voorjaar zegevierde ze indoor op alle wedstrijden over 400 meter die ze liep en bekroonde ze die succesreeks met de Europese titel in Torun in 50,63. Op de 400 horden verbeterde ze haar Nederlands record tot een 52,37, de op één na beste tijd van dit jaar in de wereld.
Bol zorgde bij haar eerst olympische deelname ook al voor verwarring. Na de series van de 400 meter horden stelde ze niet te zullen starten in de finale van de 4x400 meter gemengd en zich volledig te focussen op de 400 horden, maar ze stond toch opgesteld. Als derde loopster bracht ze met een splittijd van 49,74 de Nederlandse ploeg aan de leiding, maar slotloper Ramsey Angela wist het Nederlandse viertal net niet aan een medaille te helpen op het nieuwe olympische onderdeel.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
5 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
6 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
9 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
9 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
12 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
13 uur geleden