Bol meteen razendsnel op eerste 400 meter bij indoorwedstrijd Metz
METZ (ANP) - Femke Bol is haar atletiekseizoen begonnen met een razendsnelle 400 meter bij de indoorwedstrijden in Metz. De Europees atlete van het jaar 2023 won in de beste seizoenstijd van 49,69 en was daarmee veel sneller dan de concurrentie.
Bol bleef 0,43 boven het wereldrecord (49,26) dat ze vorig jaar liep op de NK in het Omnisport van Apeldoorn. Ze won voor Andrea Miklos uit Roemenië, die tot 51,41 kwam. Lieke Klaver won de B-finale in 51,33, dat was de tweede tijd in Metz. Klaver liep eerder deze week in Ostrava met 50,54 seconden de tot dan toe snelste 400 meter van dit seizoen.
De 23-jarige Bol heeft haar zinnen deze winter gezet op de wereldtitel op de 400 meter bij de WK indoor in Glasgow (1-3 maart). Twee jaar geleden won ze zilver op de WK indoor in Belgrado.
Nederlands record
Ruim een uur na haar zege op de 400 meter was Bol ook sneller dan ooit tevoren op de 200 meter. Met 22,64 seconden verbeterde ze in de B-finale haar eigen Nederlandse record van 22,87, dat ze een jaar eerder bij de indoorwedstrijden in Metz had gelopen. Klaver zat daar qua tijd in de A-finale vlak achter met een nieuw persoonlijk record van 22,81, eveneens sneller dan het oude record van Bol. De 200 meter staat bij de WK indoor niet op het programma.
Nadine Visser toonde goede vorm in de B-finale van de 60 meter horden. De atlete was aan die finale toegevoegd, nadat ze eerder in de series was gediskwalificeerd. Met 7,80 seconden was ze veel sneller dan de rest en ook sneller dan eerder in de week in Ostrava, waar ze 7,93 liep. Zoë Sedney werd tweede in 8,37. In de A-finale was de winnende tijd 8,04 van de Franse Judy Chalcou.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
6 uur geleden