Bol meteen razendsnel op eerste 400 meter bij indoorwedstrijd Metz
METZ (ANP) - Femke Bol is haar atletiekseizoen begonnen met een razendsnelle 400 meter bij de indoorwedstrijden in Metz. De Europees atlete van het jaar 2023 won in de beste seizoenstijd van 49,69 en was daarmee veel sneller dan de concurrentie.
Bol bleef 0,43 boven het wereldrecord (49,26) dat ze vorig jaar liep op de NK in het Omnisport van Apeldoorn. Ze won voor Andrea Miklos uit Roemenië, die tot 51,41 kwam. Lieke Klaver won de B-finale in 51,33, dat was de tweede tijd in Metz. Klaver liep eerder deze week in Ostrava met 50,54 seconden de tot dan toe snelste 400 meter van dit seizoen.
De 23-jarige Bol heeft haar zinnen deze winter gezet op de wereldtitel op de 400 meter bij de WK indoor in Glasgow (1-3 maart). Twee jaar geleden won ze zilver op de WK indoor in Belgrado.
Nederlands record
Ruim een uur na haar zege op de 400 meter was Bol ook sneller dan ooit tevoren op de 200 meter. Met 22,64 seconden verbeterde ze in de B-finale haar eigen Nederlandse record van 22,87, dat ze een jaar eerder bij de indoorwedstrijden in Metz had gelopen. Klaver zat daar qua tijd in de A-finale vlak achter met een nieuw persoonlijk record van 22,81, eveneens sneller dan het oude record van Bol. De 200 meter staat bij de WK indoor niet op het programma.
Nadine Visser toonde goede vorm in de B-finale van de 60 meter horden. De atlete was aan die finale toegevoegd, nadat ze eerder in de series was gediskwalificeerd. Met 7,80 seconden was ze veel sneller dan de rest en ook sneller dan eerder in de week in Ostrava, waar ze 7,93 liep. Zoë Sedney werd tweede in 8,37. In de A-finale was de winnende tijd 8,04 van de Franse Judy Chalcou.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
6 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
10 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
14 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geleden