Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol meteen razendsnel op eerste 400 meter bij indoorwedstrijd Metz

Bol meteen razendsnel op eerste 400 meter bij indoorwedstrijd Metz

METZ (ANP) - Femke Bol is haar atletiekseizoen begonnen met een razendsnelle 400 meter bij de indoorwedstrijden in Metz. De Europees atlete van het jaar 2023 won in de beste seizoenstijd van 49,69 en was daarmee veel sneller dan de concurrentie.

Bol bleef 0,43 boven het wereldrecord (49,26) dat ze vorig jaar liep op de NK in het Omnisport van Apeldoorn. Ze won voor Andrea Miklos uit Roemenië, die tot 51,41 kwam. Lieke Klaver won de B-finale in 51,33, dat was de tweede tijd in Metz. Klaver liep eerder deze week in Ostrava met 50,54 seconden de tot dan toe snelste 400 meter van dit seizoen.

De 23-jarige Bol heeft haar zinnen deze winter gezet op de wereldtitel op de 400 meter bij de WK indoor in Glasgow (1-3 maart). Twee jaar geleden won ze zilver op de WK indoor in Belgrado.

Nederlands record

Ruim een uur na haar zege op de 400 meter was Bol ook sneller dan ooit tevoren op de 200 meter. Met 22,64 seconden verbeterde ze in de B-finale haar eigen Nederlandse record van 22,87, dat ze een jaar eerder bij de indoorwedstrijden in Metz had gelopen. Klaver zat daar qua tijd in de A-finale vlak achter met een nieuw persoonlijk record van 22,81, eveneens sneller dan het oude record van Bol. De 200 meter staat bij de WK indoor niet op het programma.

Nadine Visser toonde goede vorm in de B-finale van de 60 meter horden. De atlete was aan die finale toegevoegd, nadat ze eerder in de series was gediskwalificeerd. Met 7,80 seconden was ze veel sneller dan de rest en ook sneller dan eerder in de week in Ostrava, waar ze 7,93 liep. Zoë Sedney werd tweede in 8,37. In de A-finale was de winnende tijd 8,04 van de Franse Judy Chalcou.

Meer uit Sport

Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

9 minuten geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

39 minuten geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

2 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

3 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

4 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

5 uur geleden