Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol maakt weer kans op verkiezing Europees atlete van het jaar

Bol maakt weer kans op verkiezing Europees atlete van het jaar

VILNIUS (ANP) - Femke Bol kan voor het tweede jaar op rij tot Europees atlete van het jaar worden gekozen. De wereldkampioene op de 400 meter horden behoort tot de drie finalisten bij de verkiezing. De Oekraïense hoogspringster Jaroslava Majoetsjich en de Spaanse snelwandelaarster Maria Perez dingen mee naar de eretitel, waarvan de uitkomst zaterdagavond tijdens een gala in de Litouwse stad Vilnius bekend wordt.

Mocht de Amersfoortse atlete wederom tot beste atlete van Europa worden uitgeroepen, dan komt ze op gelijke hoogte met Dafne Schippers. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter, die onlangs haar afscheid bekendmaakte, won de verkiezing ook twee keer op rij: in 2014 en 2015.

Bol excelleerde afgelopen zomer op de WK atletiek in Boedapest met de wereldtitel op de 400 meter horden. Ze won ook goud met de estafetteploeg op de 4x400 meter. De Amersfoortse won ook voor het derde jaar op rij de finale van de Diamond League. Indoor schitterde Bol op de 400 meter vlak met een wereldrecord van 49,26 seconden. Ze liep het 41 jaar oude wereldrecord van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken.

Bij de verkiezing van Europees talent van het jaar behoort middenafstandloper Niels Laros tot de kandidaten. De 18-jarige Brabander greep dit jaar goud op de 1500 en 5000 meter bij de EK onder 20 en liep een Europees jeugdrecord op de Engelse mijl (3.48,93).

Het atletiekgala begint om 19.30 uur.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

8 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

8 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

14 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

23 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

23 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden