Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol loopt wereldrecord op incourante 300 meter horden

Bol loopt wereldrecord op incourante 300 meter horden

OSTRAVA (ANP) - Atlete Femke Bol heeft een wereldrecord neergezet op de 300 meter horden, een afstand die zelden wordt gelopen. De 22-jarige Nederlandse was bij de World Athletics Continental Tour Gold in de Tsjechische stad Ostrava oppermachtig. Bol snelde naar 36,86 seconden, bijna 1,5 seconde onder de oude recordtijd.

Het wereldrecord op deze incourante afstand stond op 38,16. Bol had 38,55 staan als haar beste tijd op de 300 meter horden. De Nederlandse, die vorig jaar op de Olympische Spelen van Tokio brons pakte op de gebruikelijke 400 meter horden, ging tot haar eigen verbazing aanzienlijk sneller in Ostrava. Haar mond viel even open toen ze het scorebord bekeek. Bol poseerde daarna naast het bord met daarop haar tijd van 36,86 en de tekst 'new wr' (nieuw wereldrecord).

"Dit was een gekke verrassing", zei Bol. "Ik hoopte hier in de 37 seconden te lopen. Ik raakte onderweg twee horden een beetje en zei tegen mezelf: kom op, Femke, de laatste meters! Toen ik de tijd zag, wist ik waarom ik zoveel melkzuur in mijn benen voelde."

Bol komt maandag op de FBK Games in Hengelo in actie op de 400 meter horden.

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

8 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

8 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

11 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

14 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

15 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

19 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

21 uur geleden