Bol loopt wereldrecord op incourante 300 meter horden
OSTRAVA (ANP) - Atlete Femke Bol heeft een wereldrecord neergezet op de 300 meter horden, een afstand die zelden wordt gelopen. De 22-jarige Nederlandse was bij de World Athletics Continental Tour Gold in de Tsjechische stad Ostrava oppermachtig. Bol snelde naar 36,86 seconden, bijna 1,5 seconde onder de oude recordtijd.
Het wereldrecord op deze incourante afstand stond op 38,16. Bol had 38,55 staan als haar beste tijd op de 300 meter horden. De Nederlandse, die vorig jaar op de Olympische Spelen van Tokio brons pakte op de gebruikelijke 400 meter horden, ging tot haar eigen verbazing aanzienlijk sneller in Ostrava. Haar mond viel even open toen ze het scorebord bekeek. Bol poseerde daarna naast het bord met daarop haar tijd van 36,86 en de tekst 'new wr' (nieuw wereldrecord).
"Dit was een gekke verrassing", zei Bol. "Ik hoopte hier in de 37 seconden te lopen. Ik raakte onderweg twee horden een beetje en zei tegen mezelf: kom op, Femke, de laatste meters! Toen ik de tijd zag, wist ik waarom ik zoveel melkzuur in mijn benen voelde."
Bol komt maandag op de FBK Games in Hengelo in actie op de 400 meter horden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
12 uur geleden