Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol loopt in Lausanne eerste 400 meter horden na Spelen

Bol loopt in Lausanne eerste 400 meter horden na Spelen

LAUSANNE (ANP) - Femke Bol loopt op donderdag 22 augustus haar eerste wedstrijd na de Olympische Spelen van Parijs. De winnares van olympisch goud, zilver en brons komt in de Diamond League van Lausanne uit op de 400 meter horden, Op dat onderdeel heeft ze in de toonaangevende wedstrijdreeks al 21 wedstrijden op rij gewonnen.

De laatste keer was in Londen, vlak voor de Spelen. Op de Spelen van Parijs won ze goud met het estafetteteam op de 4x400 meter gemengd, zilver met de estafettevrouwen op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden. In de finale van haar favoriete nummer liep ze zich stuk op de Amerikaanse vedette Sydney McLaughlin-Levrone, die naar het goud liep in een wereldrecord van 50,37 seconden. Bol bleef achter met brons.

Er komen meer Nederlandse olympiërs aan de start in Lausanne. Nadine Visser, vierde in de olympische finale, start op de 100 meter horden. Stefan Nillessen loopt de 1500 meter, de afstand waarop hij als negende finishte in de olympische finale. Jessica Schilder neemt deel aan het kogelstoten, het nummer waarop de Europees kampioene zesde werd op de Spelen.

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

3 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

19 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

19 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

20 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

20 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

21 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

21 uur geleden