Bol loopt in Lausanne eerste 400 meter horden na Spelen
LAUSANNE (ANP) - Femke Bol loopt op donderdag 22 augustus haar eerste wedstrijd na de Olympische Spelen van Parijs. De winnares van olympisch goud, zilver en brons komt in de Diamond League van Lausanne uit op de 400 meter horden, Op dat onderdeel heeft ze in de toonaangevende wedstrijdreeks al 21 wedstrijden op rij gewonnen.
De laatste keer was in Londen, vlak voor de Spelen. Op de Spelen van Parijs won ze goud met het estafetteteam op de 4x400 meter gemengd, zilver met de estafettevrouwen op de 4x400 meter en brons op de 400 meter horden. In de finale van haar favoriete nummer liep ze zich stuk op de Amerikaanse vedette Sydney McLaughlin-Levrone, die naar het goud liep in een wereldrecord van 50,37 seconden. Bol bleef achter met brons.
Er komen meer Nederlandse olympiërs aan de start in Lausanne. Nadine Visser, vierde in de olympische finale, start op de 100 meter horden. Stefan Nillessen loopt de 1500 meter, de afstand waarop hij als negende finishte in de olympische finale. Jessica Schilder neemt deel aan het kogelstoten, het nummer waarop de Europees kampioene zesde werd op de Spelen.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
15 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
17 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
1 dag geleden