Bol, Klaver en Van Klinken naar Diamond League in Florence
FLORENCE (ANP) - Drie Nederlandse atleten komen aan de start van de meeting uit de Diamond League in Florence op 2 juni. Het zijn Femke Bol, Lieke Klaver en Jorinde van Klinken.
Bol, drievoudig Europees kampioene outdoor, loopt in de Italiaanse stad de 400 meter horden, het onderdeel waarop ze brons won op de Olympische Spelen van Tokio, zilver op de WK vorige zomer in Eugene en goud op de EK in München.
De Amersfoortse komt twee dagen later in actie op de 400 meter vlak, bij de FBK Games in Hengelo. Op dat nummer verbeterde ze deze winter het 41 jaar oude wereldrecord indoor en zette het op 49,26. Bovendien veroverde ze goud op deze afstand bij de EK indoor in Istanbul.
Klaver komt in Florence uit op de 400 meter. De Enkhuizense won op de afgelopen EK indoor zilver. Ze start op 4 juni bij de FBK Games op de 200 meter. Van Klinken doet mee bij het discuswerpen. Ze haalde in april al een afstand van 67,05 meter, waarmee ze op de tweede plaats van de wereldranglijst van dit jaar staat.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
2 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
11 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
16 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden