Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol, Klaver en Van Klinken naar Diamond League in Florence

Bol, Klaver en Van Klinken naar Diamond League in Florence

FLORENCE (ANP) - Drie Nederlandse atleten komen aan de start van de meeting uit de Diamond League in Florence op 2 juni. Het zijn Femke Bol, Lieke Klaver en Jorinde van Klinken.

Bol, drievoudig Europees kampioene outdoor, loopt in de Italiaanse stad de 400 meter horden, het onderdeel waarop ze brons won op de Olympische Spelen van Tokio, zilver op de WK vorige zomer in Eugene en goud op de EK in München.

De Amersfoortse komt twee dagen later in actie op de 400 meter vlak, bij de FBK Games in Hengelo. Op dat nummer verbeterde ze deze winter het 41 jaar oude wereldrecord indoor en zette het op 49,26. Bovendien veroverde ze goud op deze afstand bij de EK indoor in Istanbul.

Klaver komt in Florence uit op de 400 meter. De Enkhuizense won op de afgelopen EK indoor zilver. Ze start op 4 juni bij de FBK Games op de 200 meter. Van Klinken doet mee bij het discuswerpen. Ze haalde in april al een afstand van 67,05 meter, waarmee ze op de tweede plaats van de wereldranglijst van dit jaar staat.

Meer uit Sport

Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

28 minuten geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

1 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

1 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

5 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

5 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

22 uur geleden