Bol, Klaver en Van Klinken naar Diamond League in Florence
FLORENCE (ANP) - Drie Nederlandse atleten komen aan de start van de meeting uit de Diamond League in Florence op 2 juni. Het zijn Femke Bol, Lieke Klaver en Jorinde van Klinken.
Bol, drievoudig Europees kampioene outdoor, loopt in de Italiaanse stad de 400 meter horden, het onderdeel waarop ze brons won op de Olympische Spelen van Tokio, zilver op de WK vorige zomer in Eugene en goud op de EK in München.
De Amersfoortse komt twee dagen later in actie op de 400 meter vlak, bij de FBK Games in Hengelo. Op dat nummer verbeterde ze deze winter het 41 jaar oude wereldrecord indoor en zette het op 49,26. Bovendien veroverde ze goud op deze afstand bij de EK indoor in Istanbul.
Klaver komt in Florence uit op de 400 meter. De Enkhuizense won op de afgelopen EK indoor zilver. Ze start op 4 juni bij de FBK Games op de 200 meter. Van Klinken doet mee bij het discuswerpen. Ze haalde in april al een afstand van 67,05 meter, waarmee ze op de tweede plaats van de wereldranglijst van dit jaar staat.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
20 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geleden