
Bol is geen 'superhuman' die altijd voldoet aan verwachtingen
HENGELO (ANP) - Femke Bol moet nog altijd wennen aan de sterrenstatus die ze geniet in de atletiekwereld. "Ik ben geen 'superhuman', maar gewoon een mens als iedereen", zei de topatlete bij de FBK Games in Hengelo. Ze won daar tot groot enthousiasme van de ongeveer 10.000 toeschouwers overtuigend de 400 meter in 50,11 seconden.
Die tijd was best goed, maar menigeen verwachtte dat ze onder de 50 seconden zou duiken. Bol liep afgelopen winter namelijk indoor een wereldrecord van 49,26. "Ik baalde toch wel een momentje toen ik mijn eindtijd op de klok zag, maar ik zette me daar snel overheen. Ik ben ook maar een mens en kan de hoge verwachtingen niet altijd waarmaken", zei Bol kort na de race.
"Ik loop mijn beste tijden als het de hele race net niet lekker aanvoelt. Dit voelde iets te lekker aan. Ik denk dat ik de eerste 200 meter niet hard genoeg ging. Maar ik vond het supergaaf om hier in een vol stadion te lopen. Echt, het publiek gaf me een boost om die laatste 100 meter nog alles te geven. 50,11 is nog altijd mijn derde tijd ooit gelopen."
Langere passen
Bol herhaalde dat ze zich deze zomer vooral wil focussen op de 400 meter horden. Ze is bezig met langere passen tussen de horden, in de hoop dat ze daardoor nog harder gaat op het nummer. Het doel is de gouden medaille op de WK deze zomer in Boedapest. Ze won afgelopen vrijdag met overmacht in Florence de 400 horden in 52,43. Dat was haar veertiende zege op rij op het onderdeel in de Diamond League.
De 23-jarige Amersfoortse genoot van de sfeer in Hengelo. Er was veel publiek speciaal voor haar gekomen; er was een 'Team Bol' dat een spandoek ontrolde op de tribune en zelfs een speciale VIP-lounge voor haar. "De aandacht voor mij was al behoorlijk groot, maar na dat wereldrecord is het ontploft. Ik vind het nog altijd raar als mensen mij herkennen op straat. Er zijn momenten dat ik liever buiten de schijnwerpers sta. Maar ik kan er wel goed mee omgaan. Dat lukt omdat ik er met mensen uit mijn omgeving goed over kan praten."
Meer uit Sport
TOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."
7 uur geledenBASTAD (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (29) heeft met veel moeite de kwartfinales van de Nordea Open bereikt. De nummer 1 van Nederland versloeg in het Zweedse Bastad de Italiaanse qualifier Andrea Pellegrino met 4-6 7-6 (6) 6-3. Hij werkte in de tweede set vijf matchpoints van de Italiaan weg.
8 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Mathieu van der Poel is er niet in geslaagd de elfde etappe van de Tour de France te winnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck kon in Toulouse na een lastige finale net niet een leidend tweetal achterhalen. De ritzege ging naar de Noor Jonas Abrahamsen. De Noor van Uno-X Mobility versloeg de Zwitser Mauro Schmid in de sprint. Van der Poel finishte enkele seconden later als derde.
8 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).
10 uur geledenBASTAD (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Bastad bereikt. De 29-jarige tennisser won de partij over twee dagen in twee sets van de drie jaar jongere Zweed Mikael Ymer: 6-4 6-1. Van de Zandschulp speelt in Zweden tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en de Argentijn Camilo Ugo Carabelli.
11 uur geledenTOULOUSE (ANP) - De renners in de Tour de France zijn om 13.50 uur begonnen aan de elfde etappe, een rit met start en finish in Toulouse. Een dag na de eerste rustdag wacht het peloton een rit over 156 kilometer met een lastige finale. In de laatste 45 kilometer liggen vier hellinkjes. De laatste, met de top op een kleine 9 kilometer voor de finish, is de lastigste.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Suzan Lamens worden rechtstreeks toegelaten tot de US Open. Dat heeft de organisatie van het grandslamtoernooi in New York bekendgemaakt. De Nederlanders Jesper de Jong en Arantxa Rus zijn vooralsnog aangewezen op de kwalificaties. Het toernooi wordt van 24 augustus tot en met 7 september gespeeld.
12 uur geleden