Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol in topvorm slaat finale gemengde estafette 4x400 meter over

Bol in topvorm slaat finale gemengde estafette 4x400 meter over

TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft een plan en daar houdt ze zich aan vast. "Ik heb steeds gezegd dat ik hier de 400 meter horden doe en de 4x400 meter vrouwen. Dat is niet veranderd, dus ik loop zaterdagavond niet in finale van de 4x400 meter gemengd", zei de 21-jarige Amersfoortse atlete na de series van de 400 meter horden bij de Olympische Spelen in Tokio. "Ze kunnen het zonder mij, ik heb alle vertrouwen in de anderen."

De Nederlandse ploeg maakt kans op een medaille op het nieuwe olympische onderdeel, getuige het sterke optreden vrijdag in de series. Het gemengde kwartet Jochem Dobber, Lieke Klaver, Lisanne de Witte en Ramsey Angela plaatste zich met een dik Nederlands record van 3.10,69 als tweede voor de finale. Alleen de Poolse ploeg was sneller.

Bol is verreweg de snelste Nederlandse op de 400 meter. Ze kroonde zich dit voorjaar tot Europees kampioene indoor en scherpte outdoor het Nederlands record aan tot 50,37. Met Bol in de ploeg is de kans op een medaille nog groter, maar ze eist geen plek op voor de finale. Ze wijkt niet van haar eigen doelstelling en dat is een medaille op de 400 meter horden.

In vorm

Bol maakte meteen indruk op de vroege zaterdag in Tokio. Ze won overtuigend haar serie op de 400 meter horden in 54,43 en plaatste zich voor de halve finales op maandag. Haar tijd was de tweede van alle deelnemers; alleen de Amerikaanse wereldkampioene Dalilah Muhammad was sneller en dook onder de 54 seconden (53,97).

"Ik voel me heel goed en ben in vorm. Dan is het alleen maar leuk om een toernooi te lopen, dus ik heb niet zo veel last van de druk", zei Bol na de race. "De baan is ook heel snel. Tenminste, ik liep er heel lekker op. Maar dat kan ook komen omdat ik in supervorm ben. De stress om corona heeft iedereen wel een beetje denk ik, maar ik hou me gewoon netjes aan alle regels en verder heb ik er geen invloed op. Ik geniet juist heel erg in Tokio. Het eten is lekker, ik slaap goed en heb er heel veel zin in."

De Amersfoortse verbeterde dit seizoen keer op keer de Nederlandse records op de 400 meter en de 400 meter horden. Haar meest imposante prestatie is de recordtijd van 52,37 die ze begin juli op de 400 horden liep in Stockholm. Slechts één atlete was sneller dit seizoen. De Amerikaanse Sydney McLaughlin dook als eerste vrouw ooit onder de 52 seconden en scherpte het wereldrecord aan tot 51,90. McLaughlin liep in de series in Tokio de vierde tijd: 54,65.

Meer uit Sport

Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

5 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

8 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

17 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

19 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden