Bol in topvorm slaat finale gemengde estafette 4x400 meter over
TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft een plan en daar houdt ze zich aan vast. "Ik heb steeds gezegd dat ik hier de 400 meter horden doe en de 4x400 meter vrouwen. Dat is niet veranderd, dus ik loop zaterdagavond niet in finale van de 4x400 meter gemengd", zei de 21-jarige Amersfoortse atlete na de series van de 400 meter horden bij de Olympische Spelen in Tokio. "Ze kunnen het zonder mij, ik heb alle vertrouwen in de anderen."
De Nederlandse ploeg maakt kans op een medaille op het nieuwe olympische onderdeel, getuige het sterke optreden vrijdag in de series. Het gemengde kwartet Jochem Dobber, Lieke Klaver, Lisanne de Witte en Ramsey Angela plaatste zich met een dik Nederlands record van 3.10,69 als tweede voor de finale. Alleen de Poolse ploeg was sneller.
Bol is verreweg de snelste Nederlandse op de 400 meter. Ze kroonde zich dit voorjaar tot Europees kampioene indoor en scherpte outdoor het Nederlands record aan tot 50,37. Met Bol in de ploeg is de kans op een medaille nog groter, maar ze eist geen plek op voor de finale. Ze wijkt niet van haar eigen doelstelling en dat is een medaille op de 400 meter horden.
In vorm
Bol maakte meteen indruk op de vroege zaterdag in Tokio. Ze won overtuigend haar serie op de 400 meter horden in 54,43 en plaatste zich voor de halve finales op maandag. Haar tijd was de tweede van alle deelnemers; alleen de Amerikaanse wereldkampioene Dalilah Muhammad was sneller en dook onder de 54 seconden (53,97).
"Ik voel me heel goed en ben in vorm. Dan is het alleen maar leuk om een toernooi te lopen, dus ik heb niet zo veel last van de druk", zei Bol na de race. "De baan is ook heel snel. Tenminste, ik liep er heel lekker op. Maar dat kan ook komen omdat ik in supervorm ben. De stress om corona heeft iedereen wel een beetje denk ik, maar ik hou me gewoon netjes aan alle regels en verder heb ik er geen invloed op. Ik geniet juist heel erg in Tokio. Het eten is lekker, ik slaap goed en heb er heel veel zin in."
De Amersfoortse verbeterde dit seizoen keer op keer de Nederlandse records op de 400 meter en de 400 meter horden. Haar meest imposante prestatie is de recordtijd van 52,37 die ze begin juli op de 400 horden liep in Stockholm. Slechts één atlete was sneller dit seizoen. De Amerikaanse Sydney McLaughlin dook als eerste vrouw ooit onder de 52 seconden en scherpte het wereldrecord aan tot 51,90. McLaughlin liep in de series in Tokio de vierde tijd: 54,65.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
52 minuten geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
5 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
1 dag geleden