Bol in topvorm slaat finale gemengde estafette 4x400 meter over
TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft een plan en daar houdt ze zich aan vast. "Ik heb steeds gezegd dat ik hier de 400 meter horden doe en de 4x400 meter vrouwen. Dat is niet veranderd, dus ik loop zaterdagavond niet in finale van de 4x400 meter gemengd", zei de 21-jarige Amersfoortse atlete na de series van de 400 meter horden bij de Olympische Spelen in Tokio. "Ze kunnen het zonder mij, ik heb alle vertrouwen in de anderen."
De Nederlandse ploeg maakt kans op een medaille op het nieuwe olympische onderdeel, getuige het sterke optreden vrijdag in de series. Het gemengde kwartet Jochem Dobber, Lieke Klaver, Lisanne de Witte en Ramsey Angela plaatste zich met een dik Nederlands record van 3.10,69 als tweede voor de finale. Alleen de Poolse ploeg was sneller.
Bol is verreweg de snelste Nederlandse op de 400 meter. Ze kroonde zich dit voorjaar tot Europees kampioene indoor en scherpte outdoor het Nederlands record aan tot 50,37. Met Bol in de ploeg is de kans op een medaille nog groter, maar ze eist geen plek op voor de finale. Ze wijkt niet van haar eigen doelstelling en dat is een medaille op de 400 meter horden.
In vorm
Bol maakte meteen indruk op de vroege zaterdag in Tokio. Ze won overtuigend haar serie op de 400 meter horden in 54,43 en plaatste zich voor de halve finales op maandag. Haar tijd was de tweede van alle deelnemers; alleen de Amerikaanse wereldkampioene Dalilah Muhammad was sneller en dook onder de 54 seconden (53,97).
"Ik voel me heel goed en ben in vorm. Dan is het alleen maar leuk om een toernooi te lopen, dus ik heb niet zo veel last van de druk", zei Bol na de race. "De baan is ook heel snel. Tenminste, ik liep er heel lekker op. Maar dat kan ook komen omdat ik in supervorm ben. De stress om corona heeft iedereen wel een beetje denk ik, maar ik hou me gewoon netjes aan alle regels en verder heb ik er geen invloed op. Ik geniet juist heel erg in Tokio. Het eten is lekker, ik slaap goed en heb er heel veel zin in."
De Amersfoortse verbeterde dit seizoen keer op keer de Nederlandse records op de 400 meter en de 400 meter horden. Haar meest imposante prestatie is de recordtijd van 52,37 die ze begin juli op de 400 horden liep in Stockholm. Slechts één atlete was sneller dit seizoen. De Amerikaanse Sydney McLaughlin dook als eerste vrouw ooit onder de 52 seconden en scherpte het wereldrecord aan tot 51,90. McLaughlin liep in de series in Tokio de vierde tijd: 54,65.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
1 dag geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden