Bol in haar beste vorm moet hopen op foutjes Mclaughlin-Levrone
SAINT-DENIS (ANP) - Femke Bol is in haar beste vorm ooit, zegt bondstrainer Laurent Meuwly. Of die beste vorm haar donderdagavond het felbegeerde olympisch goud op de 400 meter horden gaat opleveren, durft hij echter niet te zeggen. Meuwly kan alleen maar hopen dat grote rivale Sydney McLaughlin-Levrone in de finale ten onder gaat aan spanning en fouten.
McLaughlin-Levrone heeft misschien wel meer talent dan Bol, erkent Meuwly. De Amerikaanse is de regerend olympisch kampioene en met 50,65 de houdster van het wereldrecord. "We hebben van Sydney nog niet een race gezien die volgens plan is verlopen. Ze maakt fouten. De halve finale was een rommeltje; ik zag veertien, dan weer vijftien en soms zestien passen tussen de horden. Toch liep ze een tijd van 52,13. Als Femke zulke fouten zou maken, komt ze echt niet aan zo'n tijd."
Het kan McLaughlin-Levrone volgens Meuwly opbreken dat ze nog niet naar wens heeft gelopen. "Want in een olympische finale gaat het om de details en is het heel belangrijk dat elk detail goed wordt uitgevoerd. Tel daarbij op de spanning en de hoge verwachtingen en dan is talent soms niet genoeg. Dan kan de uitkomst wel eens anders zijn."
'Mooie show'
Over Bol heeft Meuwly geen twijfels. Hij heeft haar in de afgelopen jaren zo getraind dat ze in vloeiende stijl over de tien hekjes kan springen. "Femke heeft al haar races van dit seizoen volgens haar vaste plan gelopen en geen fout gemaakt. Haar vorm is ook duidelijk gegroeid. Op de EK in Rome liep ze 52,49 en hield ze echt niet in. Hier liep ze de halve finale met de handrem erop in 52,57. Ze is in haar beste vorm ooit. Dat zie ik op de trainingen en dat heeft ze laten zien met haar Europese record van 50,95 en met die 47,93 in de estafette."
De opdracht voor Bol is helder. Ze moet de race lopen volgens het perfecte ritme waarin ze dit seizoen al haar races heeft gelopen, zegt de Zwitserse coach. "En dan zien we wel wat de uitkomst wordt. Het wordt in ieder geval een mooie show. Nog een klein voordeel: Femke heeft al die gouden medaille van de 4x400 meter gemengde estafette. Dat kan de druk een beetje wegnemen en positieve energie geven."
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
7 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
10 uur geleden