Bol in haar beste vorm moet hopen op foutjes Mclaughlin-Levrone
SAINT-DENIS (ANP) - Femke Bol is in haar beste vorm ooit, zegt bondstrainer Laurent Meuwly. Of die beste vorm haar donderdagavond het felbegeerde olympisch goud op de 400 meter horden gaat opleveren, durft hij echter niet te zeggen. Meuwly kan alleen maar hopen dat grote rivale Sydney McLaughlin-Levrone in de finale ten onder gaat aan spanning en fouten.
McLaughlin-Levrone heeft misschien wel meer talent dan Bol, erkent Meuwly. De Amerikaanse is de regerend olympisch kampioene en met 50,65 de houdster van het wereldrecord. "We hebben van Sydney nog niet een race gezien die volgens plan is verlopen. Ze maakt fouten. De halve finale was een rommeltje; ik zag veertien, dan weer vijftien en soms zestien passen tussen de horden. Toch liep ze een tijd van 52,13. Als Femke zulke fouten zou maken, komt ze echt niet aan zo'n tijd."
Het kan McLaughlin-Levrone volgens Meuwly opbreken dat ze nog niet naar wens heeft gelopen. "Want in een olympische finale gaat het om de details en is het heel belangrijk dat elk detail goed wordt uitgevoerd. Tel daarbij op de spanning en de hoge verwachtingen en dan is talent soms niet genoeg. Dan kan de uitkomst wel eens anders zijn."
'Mooie show'
Over Bol heeft Meuwly geen twijfels. Hij heeft haar in de afgelopen jaren zo getraind dat ze in vloeiende stijl over de tien hekjes kan springen. "Femke heeft al haar races van dit seizoen volgens haar vaste plan gelopen en geen fout gemaakt. Haar vorm is ook duidelijk gegroeid. Op de EK in Rome liep ze 52,49 en hield ze echt niet in. Hier liep ze de halve finale met de handrem erop in 52,57. Ze is in haar beste vorm ooit. Dat zie ik op de trainingen en dat heeft ze laten zien met haar Europese record van 50,95 en met die 47,93 in de estafette."
De opdracht voor Bol is helder. Ze moet de race lopen volgens het perfecte ritme waarin ze dit seizoen al haar races heeft gelopen, zegt de Zwitserse coach. "En dan zien we wel wat de uitkomst wordt. Het wordt in ieder geval een mooie show. Nog een klein voordeel: Femke heeft al die gouden medaille van de 4x400 meter gemengde estafette. Dat kan de druk een beetje wegnemen en positieve energie geven."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
8 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
8 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
12 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden