Bol in haar beste vorm moet hopen op foutjes Mclaughlin-Levrone
SAINT-DENIS (ANP) - Femke Bol is in haar beste vorm ooit, zegt bondstrainer Laurent Meuwly. Of die beste vorm haar donderdagavond het felbegeerde olympisch goud op de 400 meter horden gaat opleveren, durft hij echter niet te zeggen. Meuwly kan alleen maar hopen dat grote rivale Sydney McLaughlin-Levrone in de finale ten onder gaat aan spanning en fouten.
McLaughlin-Levrone heeft misschien wel meer talent dan Bol, erkent Meuwly. De Amerikaanse is de regerend olympisch kampioene en met 50,65 de houdster van het wereldrecord. "We hebben van Sydney nog niet een race gezien die volgens plan is verlopen. Ze maakt fouten. De halve finale was een rommeltje; ik zag veertien, dan weer vijftien en soms zestien passen tussen de horden. Toch liep ze een tijd van 52,13. Als Femke zulke fouten zou maken, komt ze echt niet aan zo'n tijd."
Het kan McLaughlin-Levrone volgens Meuwly opbreken dat ze nog niet naar wens heeft gelopen. "Want in een olympische finale gaat het om de details en is het heel belangrijk dat elk detail goed wordt uitgevoerd. Tel daarbij op de spanning en de hoge verwachtingen en dan is talent soms niet genoeg. Dan kan de uitkomst wel eens anders zijn."
'Mooie show'
Over Bol heeft Meuwly geen twijfels. Hij heeft haar in de afgelopen jaren zo getraind dat ze in vloeiende stijl over de tien hekjes kan springen. "Femke heeft al haar races van dit seizoen volgens haar vaste plan gelopen en geen fout gemaakt. Haar vorm is ook duidelijk gegroeid. Op de EK in Rome liep ze 52,49 en hield ze echt niet in. Hier liep ze de halve finale met de handrem erop in 52,57. Ze is in haar beste vorm ooit. Dat zie ik op de trainingen en dat heeft ze laten zien met haar Europese record van 50,95 en met die 47,93 in de estafette."
De opdracht voor Bol is helder. Ze moet de race lopen volgens het perfecte ritme waarin ze dit seizoen al haar races heeft gelopen, zegt de Zwitserse coach. "En dan zien we wel wat de uitkomst wordt. Het wordt in ieder geval een mooie show. Nog een klein voordeel: Femke heeft al die gouden medaille van de 4x400 meter gemengde estafette. Dat kan de druk een beetje wegnemen en positieve energie geven."
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
9 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
15 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
15 uur geleden