Bol grijpt net naast ritzege in Tour, Kristoff wint
NICE (ANP) - Cees Bol heeft zaterdag net naast de ritwinst gegrepen in de eerste etappe van de Tour de France. De Noord-Hollander van Sunweb leidde de sprint op de Promenade des Anglais in Nice maar zag de Noor Alexander Kristoff en de Deense wereldkampioen Mads Pedersen in de laatste meters nog passeren. Voor Kristoff, de renner van UAE-Team Emirates, was het de vierde ritzege in de Tour in zijn loopbaan.
De rit eindigde later dan gepland omdat de renners na tal van valpartijen op gevaarlijke stukken in de heuvels boven Nice enige tijd de benen stil hielden. Eenmaal uit die streek ging het snel richting Nice met de sprintploegen voorop.
Al kort na de officiële start gingen drie renners op avontuur: de Zwitser Michael Schär en de Fransen Cyril Gautier en Fabien Grellier. Bij de eerste finishpassage in Nice had het drietal een voorsprong van 2.40 op het peloton. Sprinter Sam Bennett, een van de kanshebbers voor de ritzege, was al onderuit gegaan. Het was inmiddels gaan regenen. De Ier zat snel weer op de fiets. Pavel Sivakov had later meer moeite om na een val weer aan te sluiten, een tegenvaller voor Ineos-Grenadiers waar de Rus een belangrijke rol heeft.
Valpartijen
De valpartijen van Bennett en Sivakov waren een voorbode voor meer ellende. De een na de andere renner gleed onderuit, terwijl de vluchters inmiddels waren ingerekend. Het peloton besloot het op initiatief van Jumbo-Visma-renner Tony Martin even rustig aan te doen om meer valpartijen te voorkomen. Astana was het eerste team dat de status quo doorbrak. Vrijwel meteen vloog kopman Miguel Ángel López uit de bocht, waarna ook het Kazachse team maar weer besloot risico's te vermijden. Het leidde tot de terugkeer van achteruit van achterblijvers als Caleb Ewan en Europees kampioen Giacomo Nizzolo. George Bennett, de Nieuw-Zeelander van Jumbo-Visma, ging desondanks ook nog onderuit. Ook hij kon verder.
Ook op 3 kilometer voor de streep, net binnen de zone waar tijdverschillen niet meer tellen, was er nog een massale valpartij met onder meer de Franse Tourfavoriet Thibaut Pinot als slachtoffer. De sprinters waren al door en Bol kon net niet voor een stunt zorgen.
Zondag kent ook de tweede etappe start en finish in Nice. Dan is het parcours een stuk zwaarder met onder meer twee beklimmingen van de eerste categorie.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
1 dag geleden