Bol en Lavreysen vlaggendragers bij sluitingsceremonie Spelen
PARIJS (ANP) - Atlete Femke Bol en baanwielrenner Harrie Lavreysen zijn de Nederlandse vlaggendragers op de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs. Dat heeft chef de mission Pieter van den Hoogenband zondagmiddag bekendgemaakt.
Lavreysen (27) pakte op de slotdag zijn derde gouden medaille van de Spelen in Parijs. Daarmee bracht hij zijn totaal aantal olympische titels op vijf. Hij is nu de meest succesvolle Nederlandse man ooit op de Spelen.
"Harrie is een waanzinnige sportman die zijn favorietenrol in Parijs glansrijk heeft waargemaakt. Zijn prestatie is bijna niet te beschrijven. Samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland een olympische titel prolongeren op de teamsprint, vervolgens goud pakken op de individuele sprint in een wereldrecord en tot slot ongenaakbaar zijn in de finale van de keirin", aldus Van den Hoogenband in een verklaring.
Eindsprint
"Femke heeft hier in Parijs een unieke prestatie neergezet. Haar eindsprint tijdens de 4x400 meter staat voor altijd in het Nederlandse collectieve geheugen gegrift. Met lef viel ze aan op de 400 meter horden en ze toonde ongekend veel veerkracht op de 4x400 meter estafette bij de vrouwen. Resulterend in een ongelooflijk resultaat: goud, zilver en brons. Volgens mij kunnen we ons als TeamNL geen betere sportmensen wensen om namens ons de vlag te dragen tijdens de sluitingsceremonie." Het is de eerste keer dat de Nederlandse vlag tijdens de sluitingsceremonie door twee sporters wordt gedragen.
De sluitingsceremonie wordt gehouden in het Stade de France en begint om 21.00 uur. De Nederlandse afvaardiging won op de Spelen 34 medailles.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
7 minuten geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
2 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
10 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
10 uur geleden