Bol en Lavreysen vlaggendragers bij sluitingsceremonie Spelen
PARIJS (ANP) - Atlete Femke Bol en baanwielrenner Harrie Lavreysen zijn de Nederlandse vlaggendragers op de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs. Dat heeft chef de mission Pieter van den Hoogenband zondagmiddag bekendgemaakt.
Lavreysen (27) pakte op de slotdag zijn derde gouden medaille van de Spelen in Parijs. Daarmee bracht hij zijn totaal aantal olympische titels op vijf. Hij is nu de meest succesvolle Nederlandse man ooit op de Spelen.
"Harrie is een waanzinnige sportman die zijn favorietenrol in Parijs glansrijk heeft waargemaakt. Zijn prestatie is bijna niet te beschrijven. Samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland een olympische titel prolongeren op de teamsprint, vervolgens goud pakken op de individuele sprint in een wereldrecord en tot slot ongenaakbaar zijn in de finale van de keirin", aldus Van den Hoogenband in een verklaring.
Eindsprint
"Femke heeft hier in Parijs een unieke prestatie neergezet. Haar eindsprint tijdens de 4x400 meter staat voor altijd in het Nederlandse collectieve geheugen gegrift. Met lef viel ze aan op de 400 meter horden en ze toonde ongekend veel veerkracht op de 4x400 meter estafette bij de vrouwen. Resulterend in een ongelooflijk resultaat: goud, zilver en brons. Volgens mij kunnen we ons als TeamNL geen betere sportmensen wensen om namens ons de vlag te dragen tijdens de sluitingsceremonie." Het is de eerste keer dat de Nederlandse vlag tijdens de sluitingsceremonie door twee sporters wordt gedragen.
De sluitingsceremonie wordt gehouden in het Stade de France en begint om 21.00 uur. De Nederlandse afvaardiging won op de Spelen 34 medailles.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
22 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
23 uur geleden