Bol en Klaver met gemengde estafetteploeg naar Spelen
NASSAU (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg voor de 4x400 meter heeft zich voor de Olympische Spelen geplaatst. Isayah Boers, Lieke Klaver, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol liepen tijdens de World Relays op de Bahama's de snelste tijd (3.12,16) in hun serie en plaatsten zich zo voor de finale.
Ook de Nederlandse vrouwenploeg voor de 4x100 meter pakte eveneens een ticket voor de Spelen in Parijs. N'ketia Seedo, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops en Tasa Jiya eindigden als tweede in hun serie (42,88) van de WK estafette. Ook zij lopen zondag de finale in Nassau.
De Nederlandse vrouwenploeg voor de 4x400 meter wist zich nog niet voor de Spelen te kwalificeren. Eveline Saalberg, Myrte van der Schoot, Lisanne de Witte en Cathelijn Peeters eindigden als derde in hun serie (3.28,10) en krijgen zondag een tweede kans. De bedoeling is dat Bol en Klaver de ploeg dan versterken. Het duo kreeg rust omdat ze voor de gemengde estafetteploeg in actie waren gekomen. Nederland veroverde vorig jaar in Boedapest de wereldtitel op dit onderdeel.
Afvaardiging mannen
Ook de Nederlandse mannenploeg voor de 4x400 meter krijgt zondag een herkansing. Eugene Omalla, Terrence Agard, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden als vierde in hun serie (3.03,02). Omalla, kind van een vader uit Oeganda en moeder uit Nederland, debuteerde voor Oranje. Op de laatste Spelen van Tokio won Nederland zilver op dit onderdeel.
De Nederlandse mannenploeg voor de 4x100 meter loopt zondag eveneens in de herkansing. Xavi Mo-Ajok, Taymir Burnet, Hensley Paulina en Churandy Martina finishten als vijfde in hun serie (38,87).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
16 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden