Bol en Klaver leiden 43-koppige atletiekploeg voor EK landenteams
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg gaat in een topbezetting naar de Europese kampioenschappen voor landenteams in Polen. De equipe telt in totaal 43 atleten, met onder anderen drievoudig Europees kampioene Femke Bol (400 meter, 400 meter horden en 4x100 meter), Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder, Europees indoorkampioen hoogspringen Douwe Amels, hordeloopster Nadine Visser en sprintster Lieke Klaver.
De EK voor landen maken deel uit van de Europese Spelen in Polen. De Nederlandse ploeg komt uit in de eerste divisie, die bestaat uit de beste zestien atletieklanden van Europa. Plaats van handeling is van 23 tot en met 25 juni het Slaski Stadion in Chorzow.
Bol zal uitkomen op de 400 meter. Ze laat haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden, over aan Cathelijn Peeters. Peeters liep onlangs onder de limiet voor de WK in Boedapest, die in augustus plaatsvinden. Klaver is opgesteld op de 200 meter.
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van 1.59,05 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.
28 minuten geledenMETZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
3 uur geleden