Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol en Hassan genomineerden Europees atlete van het jaar

Bol en Hassan genomineerden Europees atlete van het jaar

LAUSANNE (ANP) - Femke Bol en Sifan Hassan behoren tot kanshebbers om tot Europees atlete van het jaar te worden gekozen. De twee Nederlandse toppers zitten bij de tien genomineerden waarop online kan worden gestemd, meldde de Europese atletiekfederatie.

Bol is de afgelopen twee jaar tot beste Europese atlete gekozen en kan de eerste vrouw worden die de eretitel drie keer ten deel valt. Hassan werd in 2021 gekozen tot Europees atlete van het jaar. De verkiezing is op 26 oktober tijdens een gala in Skopje (Noord-Macedonië).

Bol grossierde dit jaar in prijzen en records. Ze won twee gouden medailles op de WK indoor in Glasgow en liep daar ook een wereldrecord op de 400 meter (49,17). Ze won ook twee keer goud op de EK outdoor in Rome en veroverde op de Spelen van Parijs drie olympische plakken: goud op de 4x400 meter gemengd, zilver op de 4x400 meter vrouwen en brons op de 400 meter horden. Ze eindigde het seizoen met de winst van de Diamond League.

Unieke trilogie

Hassan combineerde in Parijs de baanafstanden 5000 en 10.000 meter met de marathon, wat vooraf fysiek als onmogelijk werd geacht. Ze gaf die unieke trilogie glans met brons op 5000 en 10.000 meter en goud op de marathon.

Concurrenten in de verkiezing zijn onder anderen de Belgische Nafissatou Thiam (olympisch kampioene zevenkamp), de Oekraïense Jaroslava Majoetsjich (olympisch kampioene hoogspringen) en de Britse Keely Hodgkinson (olympisch kampioene 800 meter).

Bij de mannen zijn geen Nederlandse atleten genomineerd. Niels Laros en Jarno van Daalen behoren wel tot de genomineerden voor de verkiezing van Europees talent van het jaar.

Meer uit Sport

Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

3 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

4 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

22 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

23 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden