Bol en Hassan genomineerd voor mondiale atletiekprijs
MONACO (ANP) - Femke Bol en Sifan Hassan maken kans om te worden gekozen tot beste atlete ter wereld in 2020. De twee Nederlandse atletes behoren tot de tien kandidaten. Op zaterdag 5 december worden op het gala van World Athletics de winnaars gehuldigd bij de mannen en de vrouwen.
De pas 20-jarige hordeloopster Bol beleefde dit jaar haar internationale doorbraak. Ze won alle wedstrijden die ze dit jaar liep op de 400 meter horden, onder meer bij de Diamond League in Stockholm en Rome. Met 53,79 seconden was Bol dit jaar de snelste vrouw ter wereld over 400 meter horden.
Hassan, de tweevoudig wereldkampioene van Doha 2019, verpulverde begin september in Brussel het werelduurrecord en bracht het op 18,930 kilometer. Ze liep enkele weken later in Hengelo ook een Europees record op de 10.000 meter. Haar 29.36,67 is de vierde tijd ooit gelopen.
Concurrenten
Hassan haalde vorig jaar de shortlist van de laatste vijf, maar zag toen de eretitel gaan naar de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad. De grootste concurrenten voor Bol en Hassan in de verkiezing zijn vermoedelijk de Ethiopische Letesenbet Gidey en de Keniaanse Peres Jepchirchir. Gidey verbeterde het wereldrecord op de 5000 meter tot 14.06,62, Jepchirchir won de wereldtitel op de halve marathon en scherpte het wereldrecord op de 21,1 kilometer in een race alleen voor vrouwen aan tot 1.05.16.
Tot en met 15 november kan gestemd worden. De stemmen van het bestuur van World Athletics tellen voor 50 procent mee, de stemmen van de atleten zelf en van het publiek beide voor 25 procent.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geleden