Bol en Hassan genomineerd voor mondiale atletiekprijs
MONACO (ANP) - Femke Bol en Sifan Hassan maken kans om te worden gekozen tot beste atlete ter wereld in 2020. De twee Nederlandse atletes behoren tot de tien kandidaten. Op zaterdag 5 december worden op het gala van World Athletics de winnaars gehuldigd bij de mannen en de vrouwen.
De pas 20-jarige hordeloopster Bol beleefde dit jaar haar internationale doorbraak. Ze won alle wedstrijden die ze dit jaar liep op de 400 meter horden, onder meer bij de Diamond League in Stockholm en Rome. Met 53,79 seconden was Bol dit jaar de snelste vrouw ter wereld over 400 meter horden.
Hassan, de tweevoudig wereldkampioene van Doha 2019, verpulverde begin september in Brussel het werelduurrecord en bracht het op 18,930 kilometer. Ze liep enkele weken later in Hengelo ook een Europees record op de 10.000 meter. Haar 29.36,67 is de vierde tijd ooit gelopen.
Concurrenten
Hassan haalde vorig jaar de shortlist van de laatste vijf, maar zag toen de eretitel gaan naar de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad. De grootste concurrenten voor Bol en Hassan in de verkiezing zijn vermoedelijk de Ethiopische Letesenbet Gidey en de Keniaanse Peres Jepchirchir. Gidey verbeterde het wereldrecord op de 5000 meter tot 14.06,62, Jepchirchir won de wereldtitel op de halve marathon en scherpte het wereldrecord op de 21,1 kilometer in een race alleen voor vrouwen aan tot 1.05.16.
Tot en met 15 november kan gestemd worden. De stemmen van het bestuur van World Athletics tellen voor 50 procent mee, de stemmen van de atleten zelf en van het publiek beide voor 25 procent.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden