Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol en Hassan genomineerd voor mondiale atletiekprijs

Bol en Hassan genomineerd voor mondiale atletiekprijs

MONACO (ANP) - Femke Bol en Sifan Hassan maken kans om te worden gekozen tot beste atlete ter wereld in 2020. De twee Nederlandse atletes behoren tot de tien kandidaten. Op zaterdag 5 december worden op het gala van World Athletics de winnaars gehuldigd bij de mannen en de vrouwen.

De pas 20-jarige hordeloopster Bol beleefde dit jaar haar internationale doorbraak. Ze won alle wedstrijden die ze dit jaar liep op de 400 meter horden, onder meer bij de Diamond League in Stockholm en Rome. Met 53,79 seconden was Bol dit jaar de snelste vrouw ter wereld over 400 meter horden.

Hassan, de tweevoudig wereldkampioene van Doha 2019, verpulverde begin september in Brussel het werelduurrecord en bracht het op 18,930 kilometer. Ze liep enkele weken later in Hengelo ook een Europees record op de 10.000 meter. Haar 29.36,67 is de vierde tijd ooit gelopen.

Concurrenten

Hassan haalde vorig jaar de shortlist van de laatste vijf, maar zag toen de eretitel gaan naar de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad. De grootste concurrenten voor Bol en Hassan in de verkiezing zijn vermoedelijk de Ethiopische Letesenbet Gidey en de Keniaanse Peres Jepchirchir. Gidey verbeterde het wereldrecord op de 5000 meter tot 14.06,62, Jepchirchir won de wereldtitel op de halve marathon en scherpte het wereldrecord op de 21,1 kilometer in een race alleen voor vrouwen aan tot 1.05.16.

Tot en met 15 november kan gestemd worden. De stemmen van het bestuur van World Athletics tellen voor 50 procent mee, de stemmen van de atleten zelf en van het publiek beide voor 25 procent.

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

6 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

8 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

12 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

15 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

16 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

16 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

17 uur geleden