Bol eenvoudig door naar halve finales 400 meter op WK indoor
GLASGOW (ANP) - Femke Bol heeft zich bij de WK indooratletiek in Glasgow verzekerd van een plek in de halve finales van de 400 meter. De houdster van het wereldrecord liep soepel naar de winst in haar serie in een tijd van 52,00 seconden. Ze komt evenals Lieke Klaver vrijdagavond in actie in de halve finales. Klaver won ook haar serie, in 51,31.
Bol geldt als de torenhoge favoriet voor de wereldtitel. De 24-jarige atlete uit Amersfoort liep dit jaar als enige vrouw onder de vijftig seconden, drie keer zelfs. Op de NK in Apeldoorn scherpte ze haar wereldrecord met twee honderdsten aan tot 49,24 seconden.
Haar wereldwijde faam groeit ook. Bol kon zich als enige van de deelnemers verheugen op een ovationeel applaus van het publiek in de Emirates Arena.
Doel
De Sportvrouw van het Jaar gaf vooraf aan dat haar doel in Glasgow vooral het goud is. Het lopen van een wereldrecord op een kampioenschap met drie races in twee dagen is in haar ogen lastig te realiseren.
Bol won twee jaar geleden op de WK indoor in Belgrado zilver op de 400 meter. De wereldkampioene van toen, Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's, ontbreekt in Glasgow.
Vorig jaar prolongeerde Bol haar Europese indoortitel. In de zomer richtte ze zich volledig op haar geliefde onderdeel, de 400 meter horden. Ze veroverde in Boedapest de wereldtitel. Haar grote doel van dit jaar ligt op de Olympische Spelen van Parijs. Daar wil ze het goud winnen op de 400 meter horden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
44 minuten geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
4 uur geleden