Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol denkt niet aan record, wel aan 'mooie race' bij FBK Games

Bol denkt niet aan record, wel aan 'mooie race' bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Atlete Femke Bol wil bij de komende FBK Games een "mooie race neerzetten" op de 400 meter "voor heel veel publiek". Dat zei de Nederlandse topatlete in aanloop naar de eerstkomende editie van het atletiekgala in Hengelo op 4 juni. "Ik zit nog niet op mijn piek, dus ik zal echt niet meteen in de 48 seconden lopen."

Bol loopt de afstand waarop ze afgelopen winter bij de Europese kampioenschappen indoor in Istanbul goud veroverde en bij de NK in Apeldoorn stuntte met een wereldrecord van 49,26. Haar Nederlands record outdoor staat op 49,44. Het wereldrecord op de 400 meter dateert van 1985 en staat met 47,60 op naam van de Duitse Marita Koch.

"Ik wil in dit stadium nog niet nadenken over records. Het seizoen moet nog beginnen en ik heb enkele weken geleden een kleine fysieke terugslag gehad. Het was iets kleins aan mijn hamstring, maar ik kon daardoor even niet voluit trainen", aldus de atlete, die vorige zomer een unieke prestatie leverde door op de EK outdoor in München goud op de zowel de 400 meter, de 400 meter horden als de 4x400 meter estafette te winnen.

Concentreren

"De blessure is hersteld en ik kan bij de FBK Games zonder de rem erop zo hard mogelijk gaan", stelde Bol gerust. "Ik blijf het bijzonder vinden dat er straks heel veel mensen in het stadion zitten die speciaal voor mij komen. Het publiek in Hengelo is altijd fantastisch en ik wil ze graag een mooie, snelle race geven."

De Amersfoortse loopt twee dagen eerder bij de Diamond League in Florence haar eerste wedstrijd van het seizoen. Bol komt dan uit op de 400 meter horden, het nummer waarop ze deze zomer bij de WK in Boedapest mikt op de wereldtitel. "Ik zal me dit seizoen vooral concentreren op de 400 horden en niet vaak een 400 vlak doen. Ik heb veel getraind op het lopen van veertien passen tussen de horden, dus ik ben heel benieuwd of me dat in Florence in mijn eerste wedstrijd meteen gaat lukken."

Meer uit Sport

Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

3 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

4 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

8 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

8 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

12 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

14 uur geleden