Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol denkt niet aan record, wel aan 'mooie race' bij FBK Games

Bol denkt niet aan record, wel aan 'mooie race' bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Atlete Femke Bol wil bij de komende FBK Games een "mooie race neerzetten" op de 400 meter "voor heel veel publiek". Dat zei de Nederlandse topatlete in aanloop naar de eerstkomende editie van het atletiekgala in Hengelo op 4 juni. "Ik zit nog niet op mijn piek, dus ik zal echt niet meteen in de 48 seconden lopen."

Bol loopt de afstand waarop ze afgelopen winter bij de Europese kampioenschappen indoor in Istanbul goud veroverde en bij de NK in Apeldoorn stuntte met een wereldrecord van 49,26. Haar Nederlands record outdoor staat op 49,44. Het wereldrecord op de 400 meter dateert van 1985 en staat met 47,60 op naam van de Duitse Marita Koch.

"Ik wil in dit stadium nog niet nadenken over records. Het seizoen moet nog beginnen en ik heb enkele weken geleden een kleine fysieke terugslag gehad. Het was iets kleins aan mijn hamstring, maar ik kon daardoor even niet voluit trainen", aldus de atlete, die vorige zomer een unieke prestatie leverde door op de EK outdoor in München goud op de zowel de 400 meter, de 400 meter horden als de 4x400 meter estafette te winnen.

Concentreren

"De blessure is hersteld en ik kan bij de FBK Games zonder de rem erop zo hard mogelijk gaan", stelde Bol gerust. "Ik blijf het bijzonder vinden dat er straks heel veel mensen in het stadion zitten die speciaal voor mij komen. Het publiek in Hengelo is altijd fantastisch en ik wil ze graag een mooie, snelle race geven."

De Amersfoortse loopt twee dagen eerder bij de Diamond League in Florence haar eerste wedstrijd van het seizoen. Bol komt dan uit op de 400 meter horden, het nummer waarop ze deze zomer bij de WK in Boedapest mikt op de wereldtitel. "Ik zal me dit seizoen vooral concentreren op de 400 horden en niet vaak een 400 vlak doen. Ik heb veel getraind op het lopen van veertien passen tussen de horden, dus ik ben heel benieuwd of me dat in Florence in mijn eerste wedstrijd meteen gaat lukken."

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

3 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

8 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

9 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

10 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

10 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

13 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden