Bol boekt in Lausanne zestiende zege op een rij in Diamond League
LAUSANNE (ANP) - Atlete Femke Bol heeft ook bij de Diamond League-wedstrijden in Lausanne de 400 meter horden met overmacht gewonnen. Het betekende al haar zestiende zege op een rij in de prestigieuze reeks.
De 23-jarige Bol kwam in de Zwitserse stad tot een tijd van 52,76. De Finse Viivi Lehikoinen moest bijna 2 seconden toegeven (54,67) en Ayomide Folorunso uit Italië werd derde in 55,12.
Nooit eerder was Bol zo snel in Lausanne, waar het relatief fris was. Mede daardoor bleef een absolute toptijd uit. De drievoudig Europees kampioene won onlangs in Oslo in 52,30, de beste wereldjaartijd. Ze wil graag onder de 52 seconden duiken.
Bol niet bezorgd
Bol kwam dit seizoen nog niet aan haar persoonlijk record van 52,03 en het wereldrecord van 50,68 van de Amerikaanse Sydney McLaughlin is ver weg, maar ze maakt zich geen zorgen. "Ik merk dat de vorm steeds beter wordt. Het was een uitdaging om naar veertien passen tussen de horden over te stappen, maar ik geniet daarvan", liet Bol eerder deze week optekenen. "De aanpassingen betalen zich al uit, al voelt het nog steeds niet comfortabel. Maar dat heb ik nodig om mezelf te verbeteren. En iedere race leer ik weer."
Bol wil op haar best zijn tijdens de WK in Boedapest, in augustus. Daar mikt ze op de wereldtitel, de enige prijs die nog ontbreekt op haar inmiddels goed gevulde erelijst, waarop reeds olympisch brons, mondiaal zilver en Europees goud staan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
1 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
3 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
5 uur geleden