Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol blikvanger op NK indooratletiek in Omnisport Apeldoorn

Bol blikvanger op NK indooratletiek in Omnisport Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse kampioenschappen indooratletiek zijn de laatste mogelijkheid voor atleten zich te kwalificeren voor de Europese indoorkampioenschappen van 5 tot en met 7 maart in het Poolse Torun. De titelstrijd in het Omnisport van Apeldoorn is ook een van de weinige atletiekevenementen die doorgang vindt. Vanwege de coronapandemie zijn minder deelnemers toegelaten en is er geen publiek welkom.

Blikvanger is Femke Bol, die deze winter al drie keer het Nederlands record op de 400 meter heeft verbeterd en met een tijd van 50,66 op derde plaats van de wereldranglijst van dit jaar staat. Joris van Gool is de favoriet voor de 60 meter sprint en Nadine Visser gaat voor de titel op de 60 meter horden. Speciale aandacht is er voor de 800 meter bij de mannen. Op die afstand heeft een recordaantal van zeven atleten onder de limiet voor de EK gelopen, maar slechts drie mogen er naar Torun. Op de NK valt de beslissing.

Bijna dertig atleten hebben zich inmiddels al gekwalificeerd voor de EK indoor in Torun.

Meer uit Sport

Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

10 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

12 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

13 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

14 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

14 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

16 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

1 dag geleden