Bokssters Khelif en Lin Yu-ting benoemd tot vlaggendraagsters
PARIJS (ANP/DPA) - De veelbesproken bokssters Imane Khelif uit Algerije en Lin Yu-ting uit Taiwan zijn benoemd tot vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen. Ze sloten het olympisch bokstoernooi allebei af met een gouden medaille. Khelif en Lin Yu-ting maakten deze Spelen deel uit van een grote gendercontroverse.
De 25-jarige Khelif draagt de Algerijnse vlag samen met 800 meter-loper Djamel Sedjati. Khelif won goud in de categorie tot 66 kilogram.
De 28-jarige Lin, die uitkwam in de klasse tot 57 kilogram, leidt het Taiwanese team zondagavond door het Stade de France samen met 200 meter-sprinter Yang Chun-han. Taiwan doet op de Olympische Spelen mee onder de naam 'Chinese Taipei' om China niet voor het hoofd te stoten. China beschouwt Taiwan als deel van het eigen grondgebied.
Diskwalificatie
Khelif en Lin Yu-ting werden vorig jaar gediskwalificeerd voor de wereldkampioenschappen nadat ze niet door een gendertest waren gekomen omdat ze een, voor een vrouw, te hoge testosteronspiegel hadden.
Doordat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de internationale boksbond IBA door een bestuurlijk schandaal niet meer erkent, organiseert het olympisch comité het olympisch bokstoernooi tegenwoordig zelf. Daardoor konden Khelif en Lin Yu-ting op de Spelen wel meedoen.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden