Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster Khelif noemt olympische goud haar beste antwoord

Boksster Khelif noemt olympische goud haar beste antwoord

PARIJS (ANP/AFP) - De veelbesproken boksster Imane Khelif uit Algerije noemt haar olympische titel "het beste antwoord dat ik kon geven". De 25-jarige Algerijnse, die betrokken is bij een gendercontroverse, won in de klasse tot 66 kilogram de finale op punten van Yang Liu uit China.

Khelif kreeg veel aandacht na haar zege in de achtste finales. De Italiaanse Angela Carini verliet de ring na 46 seconden in tranen en vond het geen eerlijk gevecht. De boksster uit Algerije mocht een jaar eerder van de internationale boksbond IBA niet meedoen aan het WK omdat ze volgens de bond niet door een gendertest kwam, maar kreeg van het Internationaal Olympisch Comité wel toestemming om deel te nemen aan de Spelen van Parijs.

"Ik ben een sterke vrouw met bijzondere krachten. Vanuit de ring heb ik een boodschap gestuurd naar degenen die tegen mij waren", zei ze, nadat ze haar tranen had bedwongen voor de podiumceremonie. "Ik ben het onderwerp geweest van aanvallen en een felle campagne en dit is het beste antwoord dat ik kon geven. Het antwoord lag altijd in de ring."

De boksster benadrukte nog maar eens dat ze alle recht had om deel te nemen. "Ik ben een vrouw zoals ieder ander. Ik ben als vrouw geboren, ik heb als vrouw geleefd en heb als vrouw deelgenomen." Khelif zei dat de aanvallen die ze te verduren kreeg buiten de ring een extra smaak aan haar succes hadden toegevoegd.

Meer uit Sport

Ferrari-baas: Hamilton is gefrustreerd maar niet gedemotiveerd

MARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".

12 uur geleden
Kooij sprint naar zege in openingsetappe Ronde van Polen

LEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.

14 uur geleden
Tennistoernooi in Montreal verliest met Swiatek weer een topper

MONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.

20 uur geleden
Vollering vindt tweede plek hoogst haalbare na valpartij

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.

1 dag geleden
Ferrand-Prévot wint Tour Femmes in stijl, Vollering tweede

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings achtste bij rentree in België

LOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.

1 dag geleden
Klaver houdt Bol op 200 meter af van eerste nationale titel

HENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.

1 dag geleden