Boksster Fontijn zeker van medaille na bereiken halve finales
TOKIO (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn heeft zich op de Olympische Spelen opnieuw verzekerd van een medaille. Ze bereikte ten koste van de Canadese Tammara Thibeault de halve eindstrijd van de klasse tot 75 kilogram.
De 33-jarige Fontijn vervolgt haar jacht op een gouden plak volgende week vrijdag. Ze neemt het dan bij de laatste vier op tegen de Britse Lauren Price, die als eerste geplaatst is. Mocht ze ook de halve finale winnen dan volgt zondag, op de slotdag van de Spelen, het gevecht om goud.
In het boksen is er geen wedstrijd om de derde plek; de twee verliezers van de halve finales krijgen beiden een bronzen plak.
Vijf jaar geleden veroverde Fontijn een zilveren medaille op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro. Fontijn neemt na de Spelen afscheid van de sport.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
39 minuten geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
40 minuten geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
7 uur geleden