Boksster Fontijn wint eerste partij op Olympische Spelen
TOKIO (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn heeft op de Olympische Spelen van Tokio haar eerste partij in de klasse tot 75 kilogram gewonnen. De 33-jarige Schiedamse versloeg in drie ronden de Poolse Elzbieta Wojcik.
Fontijn verloor de eerste ronde volgens de vijf juryleden unaniem op punten na een furieuze start van de Poolse. De Nederlandse won de tweede ronde wel, maar niet unaniem. In de derde ronde was ze wel overtuigend sterker en won daardoor op punten.
"Lekker dat ik gewonnen heb, maar het ging niet helemaal vlekkeloos", zei Fontijn bij de NOS. "Er zaten wat fijne acties bij, maar het moest van ver komen. De eerste ronde was voor haar en in een wedstrijd met maar drie rondes heb je dan wel wat goed te maken. Je hoopt dat dat niet gebeurt, maar als dat wel gebeurt, moet je daar een scenario voor hebben. Ik heb geprobeerd daar uit te krabbelen en dat is gelukt."
Fontijn veroverde op de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 zilver.
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
2 dagen geleden