Boksster Fontijn moet haar klappen nog even opsparen
LONDEN (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn had dinsdag op het olympisch kwalificatietoernooi voor boksers uit Europa voor het eerst in de ring moeten stappen. Maar de organisatie van het OKT besliste maandag anders en schortte de rest van het OKT voorlopig op vanwege het coronavirus. "Toen de eerste bel had geklonken dacht ik, nu gaan ze het toernooi niet meer stilleggen. Dit is toch verrassend", zegt Fontijn vanuit Londen.
De als tweede geplaatste Fontijn is een van de topfavorieten voor een van de vier olympische tickets in haar klasse tot 75 kilogram. Bij de Spelen in Rio de Janeiro vier jaar geleden was er zilver. Naar eigen zeggen is de 32-jarige Schiedamse in topvorm en was ze klaar voor de partij tegen de Griekse Kyriaki Aslanidi. "Maar we zullen het nooit echt weten."
Met de andere Nederlandse boksers verbleef Fontijn sinds afgelopen woensdag in de Engelse hoofdstad. Van de rap veranderde situatie in eigen land kreeg ze niet zo heel veel mee en daar wilde ze zich ook niet mee bezighouden. "Al die gekte in Nederland, dat was voor ons een ver-van-je-bedshow. Hier gingen alle wedstrijden gewoon door. Je hebt er ook niets aan om je daarover druk te maken, zolang het toernooi niet is afgelast."
Balen
Dat het OKT niet meer doorgaat, daar baalt ze wel van. "Je hebt er met trainingsschema's naartoe geleefd en ik was druk met visualiseren hoe de wedstrijden moeten verlopen. Dat valt ineens allemaal weg. Het is ook wel shit, want ik had me hier kunnen plaatsen voor Tokio. Nu moet ik afwachten en gaat alles heel lang duren. Je moet maar weer zien hoe je er de volgende keer voorstaat."
Fontijn gaat eerst even gas terugnemen. "Dat is best gek, want ik heb die wedstrijden niet gebokst. Maar ik heb wel een trainingskamp gehad en normaal komt na het toernooi een dipje. Dat laat ik nu ook komen. Ik ga komende week gebruiken om dit af te sluiten."
Toch wil de boksster er ook positieve dingen uithalen. "De loting blijft staan", legt ze uit. "Dus nu kan ik me nog beter voorbereiden op mijn toekomstige tegenstanders en ze een beetje in de gaten houden."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
14 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden