Boksster Fontijn moet haar klappen nog even opsparen
LONDEN (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn had dinsdag op het olympisch kwalificatietoernooi voor boksers uit Europa voor het eerst in de ring moeten stappen. Maar de organisatie van het OKT besliste maandag anders en schortte de rest van het OKT voorlopig op vanwege het coronavirus. "Toen de eerste bel had geklonken dacht ik, nu gaan ze het toernooi niet meer stilleggen. Dit is toch verrassend", zegt Fontijn vanuit Londen.
De als tweede geplaatste Fontijn is een van de topfavorieten voor een van de vier olympische tickets in haar klasse tot 75 kilogram. Bij de Spelen in Rio de Janeiro vier jaar geleden was er zilver. Naar eigen zeggen is de 32-jarige Schiedamse in topvorm en was ze klaar voor de partij tegen de Griekse Kyriaki Aslanidi. "Maar we zullen het nooit echt weten."
Met de andere Nederlandse boksers verbleef Fontijn sinds afgelopen woensdag in de Engelse hoofdstad. Van de rap veranderde situatie in eigen land kreeg ze niet zo heel veel mee en daar wilde ze zich ook niet mee bezighouden. "Al die gekte in Nederland, dat was voor ons een ver-van-je-bedshow. Hier gingen alle wedstrijden gewoon door. Je hebt er ook niets aan om je daarover druk te maken, zolang het toernooi niet is afgelast."
Balen
Dat het OKT niet meer doorgaat, daar baalt ze wel van. "Je hebt er met trainingsschema's naartoe geleefd en ik was druk met visualiseren hoe de wedstrijden moeten verlopen. Dat valt ineens allemaal weg. Het is ook wel shit, want ik had me hier kunnen plaatsen voor Tokio. Nu moet ik afwachten en gaat alles heel lang duren. Je moet maar weer zien hoe je er de volgende keer voorstaat."
Fontijn gaat eerst even gas terugnemen. "Dat is best gek, want ik heb die wedstrijden niet gebokst. Maar ik heb wel een trainingskamp gehad en normaal komt na het toernooi een dipje. Dat laat ik nu ook komen. Ik ga komende week gebruiken om dit af te sluiten."
Toch wil de boksster er ook positieve dingen uithalen. "De loting blijft staan", legt ze uit. "Dus nu kan ik me nog beter voorbereiden op mijn toekomstige tegenstanders en ze een beetje in de gaten houden."
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
12 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
16 uur geleden