Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster Fontijn moet haar klappen nog even opsparen

Boksster Fontijn moet haar klappen nog even opsparen

LONDEN (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn had dinsdag op het olympisch kwalificatietoernooi voor boksers uit Europa voor het eerst in de ring moeten stappen. Maar de organisatie van het OKT besliste maandag anders en schortte de rest van het OKT voorlopig op vanwege het coronavirus. "Toen de eerste bel had geklonken dacht ik, nu gaan ze het toernooi niet meer stilleggen. Dit is toch verrassend", zegt Fontijn vanuit Londen.

De als tweede geplaatste Fontijn is een van de topfavorieten voor een van de vier olympische tickets in haar klasse tot 75 kilogram. Bij de Spelen in Rio de Janeiro vier jaar geleden was er zilver. Naar eigen zeggen is de 32-jarige Schiedamse in topvorm en was ze klaar voor de partij tegen de Griekse Kyriaki Aslanidi. "Maar we zullen het nooit echt weten."

Met de andere Nederlandse boksers verbleef Fontijn sinds afgelopen woensdag in de Engelse hoofdstad. Van de rap veranderde situatie in eigen land kreeg ze niet zo heel veel mee en daar wilde ze zich ook niet mee bezighouden. "Al die gekte in Nederland, dat was voor ons een ver-van-je-bedshow. Hier gingen alle wedstrijden gewoon door. Je hebt er ook niets aan om je daarover druk te maken, zolang het toernooi niet is afgelast."

Balen

Dat het OKT niet meer doorgaat, daar baalt ze wel van. "Je hebt er met trainingsschema's naartoe geleefd en ik was druk met visualiseren hoe de wedstrijden moeten verlopen. Dat valt ineens allemaal weg. Het is ook wel shit, want ik had me hier kunnen plaatsen voor Tokio. Nu moet ik afwachten en gaat alles heel lang duren. Je moet maar weer zien hoe je er de volgende keer voorstaat."

Fontijn gaat eerst even gas terugnemen. "Dat is best gek, want ik heb die wedstrijden niet gebokst. Maar ik heb wel een trainingskamp gehad en normaal komt na het toernooi een dipje. Dat laat ik nu ook komen. Ik ga komende week gebruiken om dit af te sluiten."

Toch wil de boksster er ook positieve dingen uithalen. "De loting blijft staan", legt ze uit. "Dus nu kan ik me nog beter voorbereiden op mijn toekomstige tegenstanders en ze een beetje in de gaten houden."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

6 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

7 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

9 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

9 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

10 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

11 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

11 uur geleden