Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster Fontijn moet haar klappen nog even opsparen

Boksster Fontijn moet haar klappen nog even opsparen

LONDEN (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn had dinsdag op het olympisch kwalificatietoernooi voor boksers uit Europa voor het eerst in de ring moeten stappen. Maar de organisatie van het OKT besliste maandag anders en schortte de rest van het OKT voorlopig op vanwege het coronavirus. "Toen de eerste bel had geklonken dacht ik, nu gaan ze het toernooi niet meer stilleggen. Dit is toch verrassend", zegt Fontijn vanuit Londen.

De als tweede geplaatste Fontijn is een van de topfavorieten voor een van de vier olympische tickets in haar klasse tot 75 kilogram. Bij de Spelen in Rio de Janeiro vier jaar geleden was er zilver. Naar eigen zeggen is de 32-jarige Schiedamse in topvorm en was ze klaar voor de partij tegen de Griekse Kyriaki Aslanidi. "Maar we zullen het nooit echt weten."

Met de andere Nederlandse boksers verbleef Fontijn sinds afgelopen woensdag in de Engelse hoofdstad. Van de rap veranderde situatie in eigen land kreeg ze niet zo heel veel mee en daar wilde ze zich ook niet mee bezighouden. "Al die gekte in Nederland, dat was voor ons een ver-van-je-bedshow. Hier gingen alle wedstrijden gewoon door. Je hebt er ook niets aan om je daarover druk te maken, zolang het toernooi niet is afgelast."

Balen

Dat het OKT niet meer doorgaat, daar baalt ze wel van. "Je hebt er met trainingsschema's naartoe geleefd en ik was druk met visualiseren hoe de wedstrijden moeten verlopen. Dat valt ineens allemaal weg. Het is ook wel shit, want ik had me hier kunnen plaatsen voor Tokio. Nu moet ik afwachten en gaat alles heel lang duren. Je moet maar weer zien hoe je er de volgende keer voorstaat."

Fontijn gaat eerst even gas terugnemen. "Dat is best gek, want ik heb die wedstrijden niet gebokst. Maar ik heb wel een trainingskamp gehad en normaal komt na het toernooi een dipje. Dat laat ik nu ook komen. Ik ga komende week gebruiken om dit af te sluiten."

Toch wil de boksster er ook positieve dingen uithalen. "De loting blijft staan", legt ze uit. "Dus nu kan ik me nog beter voorbereiden op mijn toekomstige tegenstanders en ze een beetje in de gaten houden."

Meer uit Sport

Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

3 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

8 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

11 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden