Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster Fontijn kan olympische vlag nog niet uithangen

Boksster Fontijn kan olympische vlag nog niet uithangen

SCHIEDAM (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn (33) wacht al bijna een jaar op de afronding van haar kwalificatietraject voor de Zomerspelen in Tokio. Ook in april kan de Schiedamse fysiotherapeute haar tweede olympische deelname nog niet veiligstellen. Het laatste deel van het Europese kwalificatietoernooi in Londen is vanwege de coronacrisis verschoven naar juni. "Het duurt allemaal nog wat langer", merkt de nummer 2 van Rio 2016 nuchter op.

Fontijn weet wat haar in de Engelse hoofdstad te doen staat: twee partijen winnen en ze is opnieuw verzekerd van een olympisch startbewijs. Een herkansing bij het afsluitende mondiale kwalificatietoernooi in juni in Parijs zit er niet meer in. Dat evenement werd eerder deze week geschrapt vanwege de coronacrisis. "Ja, die laatste kwalificatiekans is nu verkeken", beseft Fontijn.

Toch trekt de Nederlandse bokstroef waarschijnlijk wel enig profijt van die maatregel. "Ze gaan naar de ranking kijken voor het laatste olympisch ticket in mijn gewichtsklasse. Daarop sta ik op de tweede plaats, achter Lauren Price uit Wales. Als zij zich kwalificeert in Londen en ik niet, dan mag ik op basis van mijn ranking toch naar Japan. Als wij het allebei niet redden in Londen, gaat Price naar Tokio en ik niet. Dus ik ben nu absoluut nog niet zeker van olympische deelname. Maar ik wil het ook helemaal niet van mijn ranking laten afhangen. Ik moet gewoon zelf in juni in Londen het werk afmaken."

Weinig blessures

Fontijn staat er momenteel naar eigen zeggen goed voor. "Ik heb gelukkig weinig last van blessures. Door de coronacrisis zijn we vaak op Papendal aangewezen. Dat is voor ons de enige indoorplek waar we binnen 1,5 meter kunnen trainen. Gelukkig kan ik ook nog aan de nodige buitenlandse toernooien meedoen."

Fontijn behaalde onlangs in Hongarije een kostbare overwinning, vooral in mentaal opzicht. Ze won in de finale afgetekend (4-0) van Price, de vrouw die haar in oktober 2019 in Rusland op bizarre wijze WK-goud 'ontfutselde'. Fontijn versloeg haar Britse rivale in de eindstrijd op punten (3-2), maar kreeg bij het begin van de huldiging te horen dat er een protest was ingediend tegen de uitslag. Na bijna een uur van grote onzekerheid werd Price als wereldkampioene uitgeroepen, tot grote woede en frustratie bij Fontijn, die de prijsuitreiking verder negeerde.

"Die finale in Hongarije tegen Price was natuurlijk heel beladen", bekent Fontijn, goed voor drie keer WK-zilver. "Natuurlijk was ik extra getergd. Ik was in Rusland de winnaar en heb nu in Hongarije de bevestiging gekregen dat ik haar kan hebben. Die WK-zaak heb ik nu afgesloten, we moeten verder, eerst naar Londen en dan naar Tokio."

Meer uit Sport

Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

1 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

10 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

11 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

22 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden