Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster Fontijn kan olympische vlag nog niet uithangen

Boksster Fontijn kan olympische vlag nog niet uithangen

SCHIEDAM (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn (33) wacht al bijna een jaar op de afronding van haar kwalificatietraject voor de Zomerspelen in Tokio. Ook in april kan de Schiedamse fysiotherapeute haar tweede olympische deelname nog niet veiligstellen. Het laatste deel van het Europese kwalificatietoernooi in Londen is vanwege de coronacrisis verschoven naar juni. "Het duurt allemaal nog wat langer", merkt de nummer 2 van Rio 2016 nuchter op.

Fontijn weet wat haar in de Engelse hoofdstad te doen staat: twee partijen winnen en ze is opnieuw verzekerd van een olympisch startbewijs. Een herkansing bij het afsluitende mondiale kwalificatietoernooi in juni in Parijs zit er niet meer in. Dat evenement werd eerder deze week geschrapt vanwege de coronacrisis. "Ja, die laatste kwalificatiekans is nu verkeken", beseft Fontijn.

Toch trekt de Nederlandse bokstroef waarschijnlijk wel enig profijt van die maatregel. "Ze gaan naar de ranking kijken voor het laatste olympisch ticket in mijn gewichtsklasse. Daarop sta ik op de tweede plaats, achter Lauren Price uit Wales. Als zij zich kwalificeert in Londen en ik niet, dan mag ik op basis van mijn ranking toch naar Japan. Als wij het allebei niet redden in Londen, gaat Price naar Tokio en ik niet. Dus ik ben nu absoluut nog niet zeker van olympische deelname. Maar ik wil het ook helemaal niet van mijn ranking laten afhangen. Ik moet gewoon zelf in juni in Londen het werk afmaken."

Weinig blessures

Fontijn staat er momenteel naar eigen zeggen goed voor. "Ik heb gelukkig weinig last van blessures. Door de coronacrisis zijn we vaak op Papendal aangewezen. Dat is voor ons de enige indoorplek waar we binnen 1,5 meter kunnen trainen. Gelukkig kan ik ook nog aan de nodige buitenlandse toernooien meedoen."

Fontijn behaalde onlangs in Hongarije een kostbare overwinning, vooral in mentaal opzicht. Ze won in de finale afgetekend (4-0) van Price, de vrouw die haar in oktober 2019 in Rusland op bizarre wijze WK-goud 'ontfutselde'. Fontijn versloeg haar Britse rivale in de eindstrijd op punten (3-2), maar kreeg bij het begin van de huldiging te horen dat er een protest was ingediend tegen de uitslag. Na bijna een uur van grote onzekerheid werd Price als wereldkampioene uitgeroepen, tot grote woede en frustratie bij Fontijn, die de prijsuitreiking verder negeerde.

"Die finale in Hongarije tegen Price was natuurlijk heel beladen", bekent Fontijn, goed voor drie keer WK-zilver. "Natuurlijk was ik extra getergd. Ik was in Rusland de winnaar en heb nu in Hongarije de bevestiging gekregen dat ik haar kan hebben. Die WK-zaak heb ik nu afgesloten, we moeten verder, eerst naar Londen en dan naar Tokio."

Meer uit Sport

Havik pakt op WK baanwielrennen brons op afvalkoers

SANTIAGO (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de WK baanwielrennen in Chili het brons veroverd op de afvalkoers. De titel was voor de Italiaan Elia Viviani, die zijn carrière dit jaar beëindigt. Het zilver was voor de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart.

35 minuten geleden
Voor Lavreysen voelen vier wereldtitels als een droom

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen keert terug van de WK baanwielrennen met vier gouden medailles. "Niet normaal, ik voelde me zo goed", zei hij na zijn winst op de sprint op de slotdag van de titelstrijd in de Chileense hoofdstad Santiago. Hij versloeg in de finale Matthew Richardson, de Brit die hem "getriggerd" had door in augustus Lavreysen het wereldrecord op de 200 meter af te nemen.

43 minuten geleden
Baanrenner Lavreysen voor zevende keer wereldkampioen sprint

SANTIAGO (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de zevende keer op rij wereldkampioen geworden op de sprint. De 28-jarige Brabander versloeg in de finale de Brit Matthew Richardson in twee heats. Voor Lavreysen was het zijn vierde wereldtitel op de WK in Chili. Eerder was hij daar de beste op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de keirin en de kilometer tijdrit.

1 uur geleden
Van de Wouw en Van der Peet missen finale keirin op WK

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet zijn er op de WK wielrennen in Chili niet in geslaagd de finale te bereiken op de keirin. Van de Wouw, goed voor drie wereldtitels op de piste van Santiago, eindigde in haar halve finale als vierde waar een plaats bij de eerste drie nodig was. Van der Peet finishte in haar heat als vijfde.

1 uur geleden
Van de Wouw met enig geluk naar halve finales keirin op WK

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Chili met enig geluk de halve finales bereikt op het onderdeel keirin. De 27-jarige Brabantse eindigde in haar heat in de kwartfinales als vijfde waar een plaats bij de eerste vier nodig was. Door een diskwalificatie van de voor haar gefinishte Japanse Haruka Nakazawa bleef ze alsnog in het toernooi.

3 uur geleden
Sinner verslaat Zverev in Wenen en wint vierde titel van dit jaar

WENEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het ATP-toernooi van Wenen gewonnen. De nummer 2 van de wereld uit Italië versloeg de mondiale nummer 3 Alexander Zverev, net als eerder dit jaar in de finale van de Australian Open. In de Oostenrijkse hoofdstad werd het 3-6 6-3 7-5.

3 uur geleden
Baanrenster Van de Wouw naar kwartfinales keirin op WK

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Chili een eerste stap gezet richting mogelijk een vierde wereldtitel. De 27-jarige Brabantse won op het onderdeel keirin haar heat waarmee ze zich plaatste voor de kwartfinales.

5 uur geleden