Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster Fontijn kan olympische vlag nog niet uithangen

Boksster Fontijn kan olympische vlag nog niet uithangen

SCHIEDAM (ANP) - Boksster Nouchka Fontijn (33) wacht al bijna een jaar op de afronding van haar kwalificatietraject voor de Zomerspelen in Tokio. Ook in april kan de Schiedamse fysiotherapeute haar tweede olympische deelname nog niet veiligstellen. Het laatste deel van het Europese kwalificatietoernooi in Londen is vanwege de coronacrisis verschoven naar juni. "Het duurt allemaal nog wat langer", merkt de nummer 2 van Rio 2016 nuchter op.

Fontijn weet wat haar in de Engelse hoofdstad te doen staat: twee partijen winnen en ze is opnieuw verzekerd van een olympisch startbewijs. Een herkansing bij het afsluitende mondiale kwalificatietoernooi in juni in Parijs zit er niet meer in. Dat evenement werd eerder deze week geschrapt vanwege de coronacrisis. "Ja, die laatste kwalificatiekans is nu verkeken", beseft Fontijn.

Toch trekt de Nederlandse bokstroef waarschijnlijk wel enig profijt van die maatregel. "Ze gaan naar de ranking kijken voor het laatste olympisch ticket in mijn gewichtsklasse. Daarop sta ik op de tweede plaats, achter Lauren Price uit Wales. Als zij zich kwalificeert in Londen en ik niet, dan mag ik op basis van mijn ranking toch naar Japan. Als wij het allebei niet redden in Londen, gaat Price naar Tokio en ik niet. Dus ik ben nu absoluut nog niet zeker van olympische deelname. Maar ik wil het ook helemaal niet van mijn ranking laten afhangen. Ik moet gewoon zelf in juni in Londen het werk afmaken."

Weinig blessures

Fontijn staat er momenteel naar eigen zeggen goed voor. "Ik heb gelukkig weinig last van blessures. Door de coronacrisis zijn we vaak op Papendal aangewezen. Dat is voor ons de enige indoorplek waar we binnen 1,5 meter kunnen trainen. Gelukkig kan ik ook nog aan de nodige buitenlandse toernooien meedoen."

Fontijn behaalde onlangs in Hongarije een kostbare overwinning, vooral in mentaal opzicht. Ze won in de finale afgetekend (4-0) van Price, de vrouw die haar in oktober 2019 in Rusland op bizarre wijze WK-goud 'ontfutselde'. Fontijn versloeg haar Britse rivale in de eindstrijd op punten (3-2), maar kreeg bij het begin van de huldiging te horen dat er een protest was ingediend tegen de uitslag. Na bijna een uur van grote onzekerheid werd Price als wereldkampioene uitgeroepen, tot grote woede en frustratie bij Fontijn, die de prijsuitreiking verder negeerde.

"Die finale in Hongarije tegen Price was natuurlijk heel beladen", bekent Fontijn, goed voor drie keer WK-zilver. "Natuurlijk was ik extra getergd. Ik was in Rusland de winnaar en heb nu in Hongarije de bevestiging gekregen dat ik haar kan hebben. Die WK-zaak heb ik nu afgesloten, we moeten verder, eerst naar Londen en dan naar Tokio."

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

49 minuten geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

55 minuten geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

1 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

2 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

3 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

6 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

6 uur geleden