Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksster De Cler uitgeschakeld op WK na omstreden deelname

Boksster De Cler uitgeschakeld op WK na omstreden deelname

NEW DELHI (ANP) - Boksster Megan de Cler is in de tweede ronde van de WK in New Delhi uitgeschakeld. De 19-jarige boksster, die zonder toestemming van de Nederlandse boksbond NBB deelnam aan het toernooi, verloor in de klasse tot 63 kilogram van de als tweede geplaatste Mexicaanse Guadalupe Solis Acosta.

De jury oordeelde dat de Mexicaanse op punten met 4-1 won van de Nederlandse die vorig jaar nog zilver had veroverd op het jeugd WK.

De Nederlandse boksbond heeft De Cler uit de nationale ploeg gezet, toen bekend werd dat ze toch deelnam aan de WK ondanks een boycot van de NBB aan evenementen die door de internationale boksbond IBA worden georganiseerd. Eerder besloten onder meer Groot-Brittannië, de Verenigde Staten, Ierland en Canada al om IBA-toernooien te mijden, omdat de internationale federatie sinds enkele maanden weer boksers uit Rusland en Belarus onder eigen vlag laat meedoen. De IBA gaat daarmee in tegen de regels die het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vorig jaar opstelde nadat het Russische leger Oekraïne was binnengevallen.

"De Cler is zonder onze toestemming door de IBA ingeschreven voor de WK", zei voorzitter Boris van der Vorst na haar eerste optreden. "De IBA heeft boksers uit landen die de WK mijden aangeboden om toch mee te doen. Blijkbaar heeft De Cler toen haar vinger opgestoken. Onze technisch directeur heeft haar sancties opgelegd. Ze is uitgeschreven bij de Nederlandse bond en dus geen onderdeel meer van TeamNL."

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

6 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

8 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

9 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

11 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

12 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

14 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

15 uur geleden