Boksster De Cler uitgeschakeld op WK na omstreden deelname
NEW DELHI (ANP) - Boksster Megan de Cler is in de tweede ronde van de WK in New Delhi uitgeschakeld. De 19-jarige boksster, die zonder toestemming van de Nederlandse boksbond NBB deelnam aan het toernooi, verloor in de klasse tot 63 kilogram van de als tweede geplaatste Mexicaanse Guadalupe Solis Acosta.
De jury oordeelde dat de Mexicaanse op punten met 4-1 won van de Nederlandse die vorig jaar nog zilver had veroverd op het jeugd WK.
De Nederlandse boksbond heeft De Cler uit de nationale ploeg gezet, toen bekend werd dat ze toch deelnam aan de WK ondanks een boycot van de NBB aan evenementen die door de internationale boksbond IBA worden georganiseerd. Eerder besloten onder meer Groot-Brittannië, de Verenigde Staten, Ierland en Canada al om IBA-toernooien te mijden, omdat de internationale federatie sinds enkele maanden weer boksers uit Rusland en Belarus onder eigen vlag laat meedoen. De IBA gaat daarmee in tegen de regels die het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vorig jaar opstelde nadat het Russische leger Oekraïne was binnengevallen.
"De Cler is zonder onze toestemming door de IBA ingeschreven voor de WK", zei voorzitter Boris van der Vorst na haar eerste optreden. "De IBA heeft boksers uit landen die de WK mijden aangeboden om toch mee te doen. Blijkbaar heeft De Cler toen haar vinger opgestoken. Onze technisch directeur heeft haar sancties opgelegd. Ze is uitgeschreven bij de Nederlandse bond en dus geen onderdeel meer van TeamNL."
Meer uit Sport
AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
9 minuten geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
19 minuten geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
48 minuten geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
22 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geleden