Bokslegendes Tyson en Mayweather plannen gevecht in 2026
NEW YORK (ANP/RTR/SFP) - De Amerikaanse bokslegendes Mike Tyson en Floyd Mayweather hebben een gevecht gepland in het voorjaar van 2026. Promotor CSI Sports meldde dat de 59-jarige Tyson en de 48-jarige Mayweather een overeenkomst hebben gesloten. De exacte datum en locatie van het demonstratiegevecht liggen nog niet vast.
Tyson kroonde zich in 1986 op 20-jarige leeftijd tot de jongste wereldkampioen bij de zwaargewichten en behaalde tijdens zijn carrière vijftig overwinningen, waarvan 44 door knock-out. Hij stond voor het laatst in de ring in november 2024, toen hij een nederlaag leed tegen Jake Paul, de youtuber en vriend van schaatsster Jutta Leerdam die professioneel bokser is geworden. Tyson deelde nauwelijks een stoot uit in dat gevecht over acht ronden, dat desondanks live werd bekeken door een publiek van ongeveer 70.000 toeschouwers.
Mayweather ging in 2017 officieel met pensioen. Hij bleef ongeslagen in vijftig gevechten en veroverde wereldtitels in vijf gewichtsklassen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
10 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
1 dag geleden