Bokslegende Pacquiao (42) na ruim twee jaar terug de ring in
LAS VEGAS (ANP) - De Filipijnse bokslegende Manny Pacquiao keert na ruim twee jaar afwezigheid terug in de ring. De 42-jarige Pacquiao neemt het op 21 augustus in Las Vegas op tegen de 11 jaar jongere Amerikaan Errol Spence, de wereldkampioen van de IBF en WBC in het weltergewicht. Spence heeft zijn 27 partijen als profbokser allemaal gewonnen, waarvan 21 met een knock-out.
Pacquiao behoort tot de beste en meest succesvolle boksers aller tijden. Hij is de enige die in acht verschillende gewichtsklassen wereldtitels vergaarde. De Filipijn heeft zich de afgelopen maanden vooral beziggehouden met de bestrijding van het coronavirus in zijn land, waar hij als senator in de politiek zit.
De boksende politicus stond in juli 2019 voor het laatst in de ring. Pacquiao veroverde toen de titel in het weltergewicht bij boksbond WBA door de Amerikaan Keith Thurman te verslaan. Hij moest die titel begin dit jaar afstaan, omdat hij niet zoals de reglementen voorschrijven binnen achttien maanden zijn gordel verdedigde
Pacquiao had wel al aangekondigd dit jaar weer de ring in te gaan. Maanden werd gesproken over een partij tegen de Ierse kooivechter Conor McGregor, met als doel geld op te halen voor de slachtoffers van de pandemie. In plaats daarvan komt het nu echter tot een gevecht met de ongeslagen Spence.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
28 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
6 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
23 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
23 uur geleden