Boksheld Pacquiao (42) verliest in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - De Filipijnse boksheld Manny Pacquiao is er niet in geslaagd de Cubaan Yordenis Ugás te onttronen als WBA-kampioen bij de weltergewichten. Hij verloor het duel voor ruim 17.000 toeschouwers in de T-Mobile Arena in Las Vegas op punten (115-113 116-112 116-112).
Voor de 42-jarige Pacquiao was het zijn terugkeer in de ring na twee jaar afwezigheid. Mogelijk neemt hij nu definitief afscheid van de bokssport. "Ik weet het nog niet", antwoordde hij na afloop op de vraag wat zijn toekomstplannen zijn.
Pacquiao is sinds 2016 senator in zijn thuisland en wordt genoemd als mogelijke kandidaat voor de presidentsverkiezingen in mei 2022. De Filipijn is met wereldtitels in acht verschillende gewichtsklassen, een unicum, een levende legende. 'Pac-Man' verloor in Las Vegas voor de achtste keer in zijn carrière. Hij won 62 duels en twee gevechten eindigden onbeslist.
De 35-jarige Ugás is WBA-titelhouder sinds september 2020. Hij aast op de wereldtitels van de IBF en WBC. Daarvoor moet hij de Amerikaan Errol Spence, de kampioen bij deze twee bonden, verslaan.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
9 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
14 uur geleden