Boksheld Pacquiao (42) verliest in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - De Filipijnse boksheld Manny Pacquiao is er niet in geslaagd de Cubaan Yordenis Ugás te onttronen als WBA-kampioen bij de weltergewichten. Hij verloor het duel voor ruim 17.000 toeschouwers in de T-Mobile Arena in Las Vegas op punten (115-113 116-112 116-112).
Voor de 42-jarige Pacquiao was het zijn terugkeer in de ring na twee jaar afwezigheid. Mogelijk neemt hij nu definitief afscheid van de bokssport. "Ik weet het nog niet", antwoordde hij na afloop op de vraag wat zijn toekomstplannen zijn.
Pacquiao is sinds 2016 senator in zijn thuisland en wordt genoemd als mogelijke kandidaat voor de presidentsverkiezingen in mei 2022. De Filipijn is met wereldtitels in acht verschillende gewichtsklassen, een unicum, een levende legende. 'Pac-Man' verloor in Las Vegas voor de achtste keer in zijn carrière. Hij won 62 duels en twee gevechten eindigden onbeslist.
De 35-jarige Ugás is WBA-titelhouder sinds september 2020. Hij aast op de wereldtitels van de IBF en WBC. Daarvoor moet hij de Amerikaan Errol Spence, de kampioen bij deze twee bonden, verslaan.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
24 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
25 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
58 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
4 uur geleden