Bokser Pulev staat helft van miljoenengage af voor medische hulp
SOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse profbokser Kubrat Pulev, een sportidool in zijn land, stelt een miljoenenbedrag beschikbaar voor de strijd tegen het dodelijke coronavirus. "Ik sta de helft van mijn gage af die ik voor mijn titelgevecht tegen Anthony Joshua ontvang. Dat geld doneer ik aan de onvermoeibare helden die tegen het duivelse virus vechten. Daarmee kunnen de artsen, de verplegers en de ziekenhuizen de vereiste medische hulpmiddelen aanschaffen om de strijd te winnen."
De 38-jarige Bulgaar zou op 20 juni in het stadion van Tottenham Hotspur uitkomen tegen Joshua. Dat wereldtitelduel in het zwaargewicht is echter vanwege de coronacrisis uitgesteld, mogelijk naar het einde van het jaar, wellicht nog zonder publiek. Pulev heeft als uitdager van de internationale boksbond IBF een bedrag van 5 miljoen dollar (circa 4,6 miljoen euro) voor dat gevecht bedongen. De helft van die som gaat nu dus naar de hulpverleners in zijn land.
Joshua (30) is de wereldtitelhouder bij vier verschillende bonden.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
2 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
29 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
17 uur geleden