Bokser Oesyk verslaat weer Fury en behoudt titels zwaargewichten
RIYAD (ANP/AFP) - De Oekraïense bokser Oleksandr Oesyk heeft in de Saudische hoofdstad Riyad opnieuw de Brit Tyson Fury verslagen in een titelgevecht bij de zwaargewichten. De jury oordeelde na twaalf ronden unaniem in het voordeel van de 37-jarige Oesyk, die met de winst zijn wereldtitels bij de bonden WBO, WBA en WBC in bezit hield. Hij verlengde tevens zijn ongeslagen status. De Oekraïner staat nu op 23 overwinningen in 23 gevechten.
De twee matadors stonden in mei van dit jaar ook al tegenover elkaar in Riyad en ook toen won Oesyk.
President Volodymyr Zelensky van Oekraïne was er snel bij om Oesyk te feliciteren met de winst. "Deze overwinning is zo belangrijk en zo noodzakelijk voor ons allemaal nu. Oleksandr bewijst: we zijn Oekraïners en we zullen nooit opgeven wat van ons is. Hoe moeilijk ook, we zullen winnen", schreef Zelensky op Telegram met een verwijzing naar de oorlog met Rusland.
Oneens met jury
De 36-jarige Fury was voor het tweede titelgevecht bijna 10 kilo aangekomen. De 2,06 meter lange Brit maakte veelvuldig gebruik van zijn langere armen om Oesyk een rake klap te geven. De bijzonder fitte Oekraïner was in het tweede deel van het gevecht het agressiefst. Ook hij deelde de nodige stoten uit. Oesyk stak na de twaalfde ronde zijn armen omhoog en de jury kende ook geen twijfels.
Fury was het niet eens met de beslissing. "Ik was in beide gevechten de betere, maar ik zal er niet moeilijk over doen. Het is wat het is. Hij heeft een leuk kerstgeschenk gekregen", zei de Brit, die openliet of hij zijn bokscarrière nog een vervolg geeft.
Lofzang voor Fury
Oesyk toonde na afloop respect voor zijn tegenstander. "Hij is een geweldige bokser en heeft een geweldige prestatie geleverd. Tyson maakt mij sterker", aldus de Oekraïner, die zijn overwinning vierde door een sabel omhoog te houden die toebehoorde aan Ivan Mazepa, een Oekraïense nationalist die begin 1700 vocht tegen de Russische overheersing.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden