Bokser Oesik verslaat Fury en heeft alle wereldtitels zwaargewicht
RIYAD (ANP) - Bokser Oleksandr Oesik heeft de tweekamp om de wereldtitel in het zwaargewicht gewonnen van Tyson Fury. Na twaalf ronden werd de 37-jarige Oekraïener door twee van de drie juryleden aangewezen als de winnaar.
Door de zege is Oesik nu in het bezit van alle wereldtitels in het zwaargewicht. Hij was al de wereldkampioen van de federaties IBF, WBA, WBO en IBO. Hij neemt ook de band van de wereldkampioen van de WBC over van de 35-jarige Fury.
Beide boksers verloren nog nooit eerder een professionele wedstrijd. Voor Fury is het de eerste nederlaag na 34 overwinningen en één gevecht dat onbeslist eindigde.
Onder toeziend oog van voormalig wereldkampioenen als Anthony Joshua en voetbalsterren als Cristiano Ronaldo en Neymar begon rond 0.45 Nederlandse tijd het aangekondigde gevecht van de eeuw in Riyad in Saudi-Arabië. De 2,06 meter lange Fury torende duidelijk uit boven de 1,90 meter van Oesik. De Brit probeerde de Oekraïner met zijn lange armen niet te dichtbij te laten komen.
Oesik begon sterk, maar Fury kreeg gaandeweg meer grip op het gevecht. In de negende ronde bracht de Oekraïener 'The Gypsy King' echter aan het wankelen met enkele rake klappen. Fury wist het net vol te houden tot aan de bel. In de laatste drie ronden kon de Brit het gevecht niet meer in zijn voordeel keren.
Twee juryleden gaven Oesik de meeste punten, 115-112 en 114-113. Een gaf met 113-114 de voorkeur aan Fury.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
7 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
10 uur geleden