Bokser Oesik staat gordel af en bezit niet meer alle wereldtitels
KYIV (ANP) - Bokser Oleksandr Oesik uit Oekraïne bezit niet langer alle wereldtitels in het zwaargewicht. Hij doet afstand van zijn IBF-kampioensgordel omdat hij geen kans ziet om tegen de Engelse uitdager Daniel Dubois te boksen. Dat meldt hij op zijn social media. Hij blijft wel wereldkampioen van de federaties WBA, WBO en IBO.
De 37-jarige Oesik versloeg vorige maand Tyson Fury in Saudi-Arabië. Daarmee kroonde hij zich tot de eerste bokser in bijna 25 jaar met alle wereldtitels in het zwaargewicht. Omdat hij is gecontracteerd voor een rematch met Fury ziet hij geen mogelijkheden om zijn IBF-kampioensgordel te verdedigen. Hij verwacht dat de eerstvolgende strijd om de wereldtitel van de IBF een volledige Britse ontmoeting wordt tussen Daniel Dubois en Anthony Joshua op 21 september in Wembley.
"Anthony en Daniel, luister, ik weet dat de IBF-gordel belangrijk voor jullie is. Het is mijn cadeau aan jullie op 21 september," zegt Oesik in een video op X.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden