Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bokser Joshua behoudt wereldtitels met knock-out

Bokser Joshua behoudt wereldtitels met knock-out

LONDEN (ANP) - De Engelse bokser Anthony Joshua heeft zijn wereldtitels bij de zwaargewichten behouden. De 31-jarige Joshua, de olympisch kampioen van Londen 2012, sloeg zijn Bulgaarse uitdager Koebrat Poelev in de negende ronde knock-out. De Engelsman behield zo in de Wembley Arena zijn wereldtitels bij de IBF, WBO en WBA.

De duizend boksliefhebbers die naar binnen mochten in de arena tegenover het grote Wembley-stadion, onder wie Floyd Mayweather die met een privévliegtuig vanuit Las Vegas naar Londen was gekomen, zagen Poelev in de derde ronde al een keer tegen het canvas gaan. De 39-jarige Bulgaar wist zich echter te herpakken en hield het nog een aantal rondes vol. In de negende ronde ging Poelev echter weer neer, dit keer na een rechtse directe van Joshua. De Engelsman kon zo zijn 24e overwinning in 25 partijen vieren.

De enige nederlaag van Joshua was eind 2018 tegen de Mexicaan Andy Ruiz jr., die hem in New York wist te onttronen als wereldkampioen. 'AJ' nam een jaar later in Saudi-Arabië revanche.

Battle of Britain

De bokswereld hoopt nu op een 'Battle of Britain' tussen Joshua en Tyson Fury, de kampioen van de WBC. Over een partij tussen de twee Britse zwaargewichten is al veel gezegd en geschreven. "Wie die gordels ook heeft, ik wil er tegen boksen", zei Joshua. "Als het Tyson Fury is, laat het dan tegen Tyson Fury zijn." Bokspromotor Eddie Hearn zei direct aan de slag te gaan. "Dit is het enige gevecht waar het nu om gaat. Het grootste gevecht ooit in de Britse bokshistorie. We gaan hier direct werk van maken."

De 32-jarige Fury liet in een videoboodschap weten dat hij klaar is voor een gevecht tegen Joshua. "Ik wil het gevecht! Ik sla hem binnen drie ronden knock-out", zei Fury. "Ik kan niet wachten." Het moet er in 2021 van gaan komen.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

11 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

13 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

13 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

14 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

14 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

16 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

19 uur geleden