Bokser Joshua behoudt wereldtitels met knock-out
LONDEN (ANP) - De Engelse bokser Anthony Joshua heeft zijn wereldtitels bij de zwaargewichten behouden. De 31-jarige Joshua, de olympisch kampioen van Londen 2012, sloeg zijn Bulgaarse uitdager Koebrat Poelev in de negende ronde knock-out. De Engelsman behield zo in de Wembley Arena zijn wereldtitels bij de IBF, WBO en WBA.
De duizend boksliefhebbers die naar binnen mochten in de arena tegenover het grote Wembley-stadion, onder wie Floyd Mayweather die met een privévliegtuig vanuit Las Vegas naar Londen was gekomen, zagen Poelev in de derde ronde al een keer tegen het canvas gaan. De 39-jarige Bulgaar wist zich echter te herpakken en hield het nog een aantal rondes vol. In de negende ronde ging Poelev echter weer neer, dit keer na een rechtse directe van Joshua. De Engelsman kon zo zijn 24e overwinning in 25 partijen vieren.
De enige nederlaag van Joshua was eind 2018 tegen de Mexicaan Andy Ruiz jr., die hem in New York wist te onttronen als wereldkampioen. 'AJ' nam een jaar later in Saudi-Arabië revanche.
Battle of Britain
De bokswereld hoopt nu op een 'Battle of Britain' tussen Joshua en Tyson Fury, de kampioen van de WBC. Over een partij tussen de twee Britse zwaargewichten is al veel gezegd en geschreven. "Wie die gordels ook heeft, ik wil er tegen boksen", zei Joshua. "Als het Tyson Fury is, laat het dan tegen Tyson Fury zijn." Bokspromotor Eddie Hearn zei direct aan de slag te gaan. "Dit is het enige gevecht waar het nu om gaat. Het grootste gevecht ooit in de Britse bokshistorie. We gaan hier direct werk van maken."
De 32-jarige Fury liet in een videoboodschap weten dat hij klaar is voor een gevecht tegen Joshua. "Ik wil het gevecht! Ik sla hem binnen drie ronden knock-out", zei Fury. "Ik kan niet wachten." Het moet er in 2021 van gaan komen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
10 uur geleden