Bokser Joshua behoudt wereldtitels met knock-out
LONDEN (ANP) - De Engelse bokser Anthony Joshua heeft zijn wereldtitels bij de zwaargewichten behouden. De 31-jarige Joshua, de olympisch kampioen van Londen 2012, sloeg zijn Bulgaarse uitdager Koebrat Poelev in de negende ronde knock-out. De Engelsman behield zo in de Wembley Arena zijn wereldtitels bij de IBF, WBO en WBA.
De duizend boksliefhebbers die naar binnen mochten in de arena tegenover het grote Wembley-stadion, onder wie Floyd Mayweather die met een privévliegtuig vanuit Las Vegas naar Londen was gekomen, zagen Poelev in de derde ronde al een keer tegen het canvas gaan. De 39-jarige Bulgaar wist zich echter te herpakken en hield het nog een aantal rondes vol. In de negende ronde ging Poelev echter weer neer, dit keer na een rechtse directe van Joshua. De Engelsman kon zo zijn 24e overwinning in 25 partijen vieren.
De enige nederlaag van Joshua was eind 2018 tegen de Mexicaan Andy Ruiz jr., die hem in New York wist te onttronen als wereldkampioen. 'AJ' nam een jaar later in Saudi-Arabië revanche.
Battle of Britain
De bokswereld hoopt nu op een 'Battle of Britain' tussen Joshua en Tyson Fury, de kampioen van de WBC. Over een partij tussen de twee Britse zwaargewichten is al veel gezegd en geschreven. "Wie die gordels ook heeft, ik wil er tegen boksen", zei Joshua. "Als het Tyson Fury is, laat het dan tegen Tyson Fury zijn." Bokspromotor Eddie Hearn zei direct aan de slag te gaan. "Dit is het enige gevecht waar het nu om gaat. Het grootste gevecht ooit in de Britse bokshistorie. We gaan hier direct werk van maken."
De 32-jarige Fury liet in een videoboodschap weten dat hij klaar is voor een gevecht tegen Joshua. "Ik wil het gevecht! Ik sla hem binnen drie ronden knock-out", zei Fury. "Ik kan niet wachten." Het moet er in 2021 van gaan komen.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
4 uur geleden