Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bokser Fury twijfelt over revanche tegen Oesik

Bokser Fury twijfelt over revanche tegen Oesik

RIYAD (ANP/AFP) - Bokser Tyson Fury weet nog niet of hij terugkeert in de ring voor een revanche tegen de Oekraïner Oleksandr Oesik. De 35-jarige Brit verloor in de nacht van zaterdag op zondag in Riyad zijn wereldtitel in het zwaargewicht voor de bond WBC. Het miljoenencontract van beide boksers biedt de mogelijkheid voor een nieuw duel.

Na zijn eerste nederlaag ooit als profbokser zei Fury eerst rustig met zijn gezin te zullen overleggen. "Ik heb nu vakantie, ga naar huis en zal het eens bespreken met mijn vrouw en kinderen", vertelde Fury tegen verslaggevers. "Over een paar maanden word ik 36. Ik boks al sinds ik een kind was. Het is wat het is nu. Waar houdt het op. Honderd gevechten en dan een hersenbeschadiging, een rolstoel?" vroeg hij zich hardop af. Maar Fury zei ook er nog steeds plezier in te hebben. "Ik houd nog steeds van mijn sport. Ik heb ervan genoten vandaag."

De onvoorspelbare Fury is al twee keer gestopt met boksen. Maar niet alleen een nieuwe partij met Oesik is een optie. Ook een duel met zijn Britse rivaal en voormalig wereldkampioen Anthony Joshua kan veel geld en roem opleveren. "Ik dank Oleksandr voor dit mooie gevecht, het was close", zei Fury in Riyad. "Ik denk zelf dat ik genoeg heb geleverd, maar ik ben de jury niet."

Twee van de drie juryleden wezen Oesik als winnaar aan, waarmee de 37-jarige Oekraïner nu alle wereldtitels in het zwaargewicht bezit. Hij was al de wereldkampioen van de federaties IBF, WBA, WBO en IBO en nam nu de band van de wereldkampioen van de WBC over van Fury.

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

7 uur geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

7 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

9 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

11 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

11 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

12 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

14 uur geleden