Bokser Fury daagt Joshua uit om titelgevecht te laten doorgaan
LONDEN (ANP/DPA) - De Britse bokser Tyson Fury daagt zijn landgenoot Anthony Joshua uit om het gevecht om de wereldtitel toch te laten doorgaan. Hij blies eerder de 'Battle of Britian' af omdat Joshua geen contract zou hebben ondertekend. Maar Fury liet donderdag via Twitter weten dat problemen over televisierechten zijn opgelost en drong er bij Joshua op aan om toch in de ring te verschijnen.
"Alles is opgelost en eerlijk. De bal ligt aan jouw kant. Als je een sprankje waardigheid en trots in je hebt, teken je dit contract", aldus Fury. "Of je laat het publiek zien dat je een lafaard bent en tekent niet. Voor mij maakt het geen verschil. Jij bent een verslagen man, ik ben een wereldkampioen. Maar ik heb je hiermee een grote kans gegeven."
Nadat het contract eerder deze week niet was getekend, vond Joshua in de Duitser Mahmoud Charr al een nieuwe tegenstander voor een wereldtitelgevecht op 3 december. Maar Fury wilde volgens verklaringen vooral druk uitoefenen op Joshua. In het contract zou 60 procent van de inkomsten naar Fury gaan en de resterende 40 procent naar Joshua.
Fury had aangekondigd te stoppen met boksen, maar daagde eerder deze maand vrij onverwacht Joshua uit om in de ring te vechten om de wereldtitel bij de zwaargewichten bij de profbond WBC.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
11 minuten geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
20 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
23 uur geleden